2023-08-23 14:48:55

6 nõuannet, kuidas väheste vahenditega motivatsiooni kõrgel hoida

09.12.2016

6 nõuannet, kuidas väheste vahenditega motivatsiooni kõrgel hoida

Kas seisad tööandjana silmitsi olukorraga, kus tahaks oma töötajaid igati motiveerida ja argipäevadesse vaheldust tuua, aga vahendeid uhketeks motivatsioonipakettideks lihtsalt ei ole?
Loomulikult oleks väga rõõmustav, kui iga ettevõte suudaks pakkuda oma töötajatele rikkalikke tervisepakette, võimaldaks igakuiseid massaažikülastusi, organiseeriks tasuta transpordi ja pakuks väikelastele päevahoidu. Reaalsuses on sellised motivatsioonipaketid pigem suurte ja väga edukate ettevõtete igapäev. Võimalusi soodsate vahenditega kollektiivi motivatsiooni ja boonusena ka ühtekuuluvustunnet tõsta on õnneks mitmeid.

Oleme noppinud Sinu jaoks välja meie arvates ühed efektiivseimad tegevused töökollektiivi motivatsiooni tõstmiseks:

1. Sünnipäevad vabaks!
On tõsi, et sageli kaotavad sünnipäevad oma erilisuse, mida rohkem neid elus on peetud. Kunagisest suursündmusest saab paljude jaoks pigem kohustus kui rõõmupäev. Sellegipoolest ei tähenda sünnipäeva mõningane tähtsuse vähenemine, et tööandja ei võiks pakkuda töötajatele võimalust oma sünnipäev vabaks võtta. Lõppude lõpuks on tegu vaid ühe päevaga aastas! Seda ei ole ju ometi palju palutud? Kes kasutab vaba päeva pidustuste ettevalmistamiseks, kes veedab lähedastega aega, kes – miks mitte – kasutab lisapuhkepäeva hoopis kodu korrastamiseks. Kindel on see, et tasustatud vaba päev üldiselt kedagi pahandada küll ei saa, pigem ikka rõõmustada, olgu suhe sünnipäevadesse kuitahes soe või jahe.

2. Lemmikud tööle kaasa!
Kindlasti ei kutsu me üles muutma praegust töökeskkonda lärmakaks loomaaiaks, aga miks mitte võimaldada töötajatel vastavalt töötingimustele ja ohutusnõuetele vahel oma lemmik tööle kaasa võtta? Kui Sinu kollektiivis ei ole just tõsiseid allergikuid, siis on kindel, et loomade toomine töisesse keskkonda (kasvõi mõneks tunniks) tõstab tuju, on vahva vaheldus igapäevatoimetustele ning boonusena ei maksa see tööandjale mitte midagi!

3. Terviseampsud igasse päeva!
Lihtne ja võrdlemisi soodne viis oma kollektiivi rõõmustamiseks on tellida töö juurde hooajalisi puu- ja juurvilju. See on täpselt nii lihtne kui tundub! Need on kahtlemata tervislikumad lauasahtlitest leitavatest šokolaadibatoonidest ja kommikottidest, boonuseks sageli ka rõõmus väljanägemine. Saagirikastel perioodidel tasub oma kolleege julgustada üleliigseid õuna-, ploomi-, miks mitte ka viinamarjakuhjasid, tööle toomast. Kui ise ei jõua ära süüa, on kindel, et kolleegid aitavad tekkinud olukorda kiirelt lahendada!

4. Too muusika tööle!
Elava muusika kuulamiseks ei pea tingimata terve kollektiiviga kontserdile minema. Lihtsam ja vahel veelgi erilisem kogemus on tuua muusika hoopis töökeskkonda. Uuri, kas Sinul või Sinu meeskonnal on näiteks tutvusringkonnas muusikakarjääri alustavaid noori, kes sooviksid lisaraha teenida. Kutsu nad vahel kontorisse musitseerima! Nemad saavad esinemiskogemust ja julgust juurde ning Sinu meeskond on taas ühe toreda elamuse võrra rikkamad!

5. Muuda hommikud aktiivseks!
Milline on Sinu meeskonna tööiseloom? Kas istutakse päevast päeva kontorilaua taga ja ollakse sageli kimpus kangeks jäänud selja ja pinges kaelaga? Või on tegemist väga liikuva ja seisva tööga? Mõtle, mida oleks Sinu töötajatel kõige rohkem tarvis. Kui ise ei tea, uuri töötajate käest järgi! Ehk soovivad nad lõõgastavat joogatundi või virgutavat hommikuvõimlemist? On mitmeid treenereid, kes aitavad töökollektiividel igapäevarütmi vaheldust ja särtsu tuua. Kutsu mõni neist külla! Või on Sinu kollektiivis juba mõni töötaja, kes tahaks ja võiks selliseid meeskondlikke aktiivseid hommikuid läbi viia? Kindlasti ei ole mõistlik igat hommikut sedasi alustada, piisab korrast-kahest kuu jooksul.

6. Tehke koos head!
On vähe tegevusi, mis tõstavad meeskonnavaimu kiiremini ja efektiivsemalt kui seda on ühiselt tehtud heateod. Liituge mõne projektiga või leidke abivajajad oma tutvusringkonnast. Mõned tunnid vabatahtlikku tööd ühise töövälise eesmärgi nimel puhuvad Sinu kollektiivile kindlasti uue energia ja teotahte sisse. Miks mitte juba täna mõni hea mõte välja hõigata?