2023-08-23 14:48:55

7 soovitust, kuidas Skypes tööintervjuul osaleda

16.06.2016

Kodukontor

Olgu selleks tööintervjuu või lihtsalt läbirääkimised - väikseimadki detailid, mis tavaliselt tunduvad meile elementaarsed, unustatakse veebikaamera vahendusel täielikult. Vaata, et Sinagi neid seitset viga ei teeks.

1) Püksid jalga!
Jah, tundub üsna elementaarne, et tööintervjuul oled täielikult riietatud. See, et Sa viibid intervjuu või läbirääkimiste toimudes oma elutoas, ei anna Sulle õigust poolikult valmistuda. Korrektselt riietudes oled tunduvalt enesekindlam ja suudad oma argumente veenvamalt esitada.

2) Harjutamine teeb meistriks!

Jeremy Clarckson võiks sõnada, et kui keeruline see ikka olla saab? Paljud meist aga ei tunne end kaamera ees enesekindlalt. Seepärast peadki harjutama ja testima. Pealegi märkad just nii vigu ja nõrkusi oma esinemises, mida teisiti ei pruugi tähelegi panna. Veelgi parem oleks, kui saaksid harjutada seda mõne tuttavaga.

3) Sinu esmamulje
Pea meeles, et Skype vestlusel ei teki Sinust esmamulje mitte vestluse esimeste sekunditega, vaid märgatavalt varem. Vaata üle nii oma profiili nimi kui ka pilt. Ära kaota läbirääkimisi juba enne tegeliku vestluse algust.

4) Sotsialiseerumine
Kindlasti lisa vestleja ka oma Skype kontaktide hulka. Nii näitad üles viisakust ja sõbralikkust, mis kindlasti tulevad Sulle Sinu võimaliku tulevase tööandja puhul kasuks.

5) Kõik, mis peaks töötama, ei tööta

Enne vestluse algust, kontrolli üle oma tehnika ja vaata, et kõik ikka töötaks. Lisaks sulge muud ebavajalikud programmid, et vältida igasuguste hüpikakende esilekerkimist, mis võiksid Sinu tähelepanu vestluselt kõrvale juhtida. Soovitame Sul juba varakult valmistuma hakata, et viimasel hetkel Sa ei avastaks, et pead tormama lähimasse elektroonikapoodi.

6) Mis see on?
Jälgi enne vestlust, et kõik segavad faktorid oleksid ka arvuti ümbrusest eemaldatud. Vii koer teise tuppa ja sea telefon „hääletu“ olekusse. Samuti vaata kindlasti, mis jääb Sinu selja taha ja mida võib vestluskaasalane üle Sinu õla märgata. Väldi akna ees istumist, kuna Sinust mööduv valgus tekitab varjuga pildi.

7) Tänan!
Intervjuu lõppedes saada kindlasti ka järelkirjana oma tänusõnad.