2023-08-23 14:48:55

3 nõuannet, kuidas kandideerimisel konkurentide seast silma paista

05.04.2018

Mida teha, et suurendada oma võiduvõimalust ja haarata soovitud töökoht?

Aeg-ajalt tuleb ette konkursse, kus kandideerijate arv ületab saja kui mitte tuhande tööotsija piiri. Mida atraktiivsem on tööandja ja põnevam töö, seda suurem tõenäosus, et kandideerijaid on keskmisest rohkem. Oleme märganud väga suurt huvi näiteks registreerimissekretäri, rõivakaupluse klienditeenindaja, äriklientide müügiesindaja, turundusassistendi, müügijuhi või andmesisestaja konkursside vastu. See tähendab, et olgu tegu assisteeriva rolli, oma ala spetsialisti või juhiga, igal ametikohal võib juhtuda see, et satud näiteks 250 konkurendi kõrvale unistuste töökohta püüdma.

Mida teha, et suurendada oma võiduvõimalust ja haarata soovitud töökoht?

1. Ole väga põhjalik ja välista endapoolsed vead!
CVKeskus.ee värbamisosakonnas näeme sageli poolikute lausete ja hooletusvigadega CV-sid. Harvad pole ka juhused, kus kandideerimissoov on adresseeritud hoopis mõnele teisele tööandjale. Veendu, et Sinu CV vastaks tööandja küsimusele, miks just Sina sellele ametikohale sobid. Sa võid olla just see inimene, keda otsitakse, ent kui Sinu CV seda ei kajasta, siis võib juhtuda, et Sa ei jõua esimese vooru vestluselegi!

2. Ära jäta kandideerimist viimasele hetkele!
Vahel lõpetatakse konkurss sobiva kandidaadi leidmisel juba varem ja oodates homset päeva, võid soovitud töökohast hoopis ilma jääda! Seepärast tasub sobiva tööpakkumise leidmisel valmistuda kohe ka kandideerimiseks.

Küll aga on oluline võtta ka aega nii oma CV korrastamise kui ka uuendamise jaoks, koostada huvitekitav ja põhjalik motivatsioonikiri ning valmistuda eelküsimuste vastamiseks, kui need on lisatud. Napisõnalised kommentaarid nagu „töö tundub huvitav“ või „ma arvan, et mulle sobiks see töö“ jätavad vaid mulje, et Sa ei ole konkursist tegelikult väga huvitatud. Siin on Sinu võimalus jääda sadade konkurentide seast silma!

3. Valmistu tööandjaga kohtumiseks ette!
Lisaks sellele, et oskaksid soravalt rääkida enda varasematest töökogemustest ja omandatud oskustest, ei tohiks unustada ka tööandja kohta lisainfo hankimist. Vaata üle ettevõtte kodulehekülg, otsi üles sotsiaalmeedias olevad kontod, guugelda. Mida informeeritum Sa oled, seda lihtsam on Sul töövestlusel silma jääda – Sa tunned huvi, Sa oled teinud eeltööd, Sa tead, millest räägid.

Need soovitused kehtivad iga konkursi puhul, kuid eriti suur on nende roll just sellistel puhkudel, kus Sa satud mitmesaja kandidaadiga koos töökohta püüdma. Hoolas ja ettevalmistunud tasub loomulikult alati olla, kuid vahel võivad väga väikesed tegematajätmised lõppeda sellega, et jääd valikulaualt lihtsalt välja.

Kui seljatad kõik kandidaadid ja osutud valituks, siis tasub Sul olla enda üle uhke! Õnnitleme Sind ka omalt poolt! Loodetavasti on valik õige ja Sinu unistuste töökoht lõpuks ometi Sinu. Kui Sa mingil põhjusel konkurssi siiski ei võitnud, ära heida meelt ja mõtle sellele kui kogemusele ja võta järgmine kandideerimine veelgi enesekindlamalt ette!

Sinu uus töökoht võib just praegu olla CV Keskuses üleval