2023-08-23 14:48:55

Online-keskkonnad, mis aitavad teha meeskonnaga koostööd ja korraldada personaliotsinguid

26.03.2020

Online-keskkonnad, mis aitavad teha meeskonnaga koostööd ja korraldada personaliotsinguid

Praeguse eriolukorra tõttu on paljud ettevõtted kolinud oma töötajad kodukontoritesse. See aga ei tähenda, et töö võib jääda tegemata. Pigem on seetõttu kasvanud vajadus avastada uusi võimalusi, kuidas saaks kiiresti ja mugavalt oma meeskonnaga suhelda. Samuti tuleb leida viise, kuidas korraldada pooleli jäänud personaliotsinguid. Kogusimegi kokku nimekirja online-keskkondadest, mida saab selleks kasutada.
Kasuta värbamisel ja koosolekute korraldamisel:
GoToMeeting
Pakub võimalust pidada väiksemaid koosolekuid kuni 3 inimesega. Kuni 40 minutit on tasuta.
Praegu pakutakse võimalust katsetada 14 päeva tasulist versiooni, mis mõeldud kuni 250 inimesega suhtlemiseks.

Skype
Paljudes ettevõtetes igapäevaseks suhtlemiseks kasutatav tasuta keskkond. On võimalik korraldada mugavalt koosolekut, kuid suurema osalejate arvuga kõnede kvaliteet võib vahel kõikuda. Omavahel on võimalik jagada dokumente ning ekraani jagamise teel näidata koosoleku ajal esitlusi.

Google Hangouts Meet
Võimaldab pidada tasuta videokõnet suurema hulga inimestega (kuni 100 osalejat). Kasutajad saavad ise liituda vastava ruumi tunnusega või lingiga. Võimalik kasutada veebipõhist versioon ja/või alla laadida mobiiliäpina.

Zoom
Hea ühenduse kvaliteediga ja esitluse salvestamise võimalusega keskkond. Kuni 40 minutit pikad vestlused on tasuta (kuni 100 inimest).

Adobe Connect
Professionaalne ja edasijõudnutele mõeldud keskkond, kus saab samaaegselt näidata ekraanil slaide/ekraanipilti, videot ettekandjast kui ka kasutada küsimuste küsimise ja arutelu pidamise võimalust.
Üldiselt on keskkond tasuline, kuid antud eriolukorra tõttu pakub Adobe tasuta 90-päevalist testperioodi (kuni 25 osalejat).
Kasuta meeskonnaga suhtlemisel:
Microsoft Teams
Võimaldab hallata reaalajas ülesandeid, jagada faile ja rakendusi, suhelda ja pidada koosolekuid. Kogu infole on vajadusel võimalik ligi pääseda ka telefonist.

Slack
Ühildub kergesti erinevate teiste kasutusel olevate programmidega ja seeläbi saab luua mugava tööks mõeldud keskkonna, kust saab ligi kogu vajalikule infole. Võimaldab luua erinevaid gruppe messenger-stiilis suhtlemiseks, projekti üle vaatamiseks või eraldi üks-ühele aruteluks. Dokumente on lihtne jagada, kommenteerida ja hiljem ka vajadusel üles otsida.

Messenger
Sobib hästi kiirete emotsioonide või mõtete jagamiseks meeskonnaga. Samuti on võimalik pidada tasuta videokõnet. Soovitame jätta see keskkond pigem meelelahutuse jagamiseks, kuna hiljem võib olla veidi keeruline leida üles vajalikku informatsiooni.
Otsisõna:
värbamine
kandidaadid
tööintervjuu
tagasiside andmine
meeskonna motiveerimine
meeskond
tagasiside jagamine
tagasiside
kodukontor
personaliotsing
personaliotsingud
kodust töötamine
kaugtöö
töö
meeskonnatöö
koosolek
värbamisprotsess
infotehnoloogia