2023-08-23 14:48:55

5 võimalust muuta sõbrapäev töökohal meeldejäävaks

28.01.2020

5 võimalust muuta sõbrapäev töökohal meeldejäävaks

Kuigi üldiselt seostatakse 14. veebruari armastuse ja romantilises suhtes olevate inimeste pühaga, on aastast-aastasse muutunud see järjest enam ka sõprade meelespidamise päevaks. Viibime ju tööl suure osa oma päevast, seega on täiesti loomulik, et ka tööl tekivad ajapikku kolleegide vahel sõprussidemed. Miks mitte siis seda koos tähistada!

Ka uuringud on näidanud, et töötajad teevad oma tööd rõõmsamatena ja parema meelega, kui neil on tööl olemas kolleegid, kellega sõprustada. Gallupi uuringust selgus aga, et sõprus kolleegiga suurendab töötajate rahulolu tööga pea 50% võrra. Lisaks on sõbrapäeval hea võimalus suunata tähelepanu vahelduseks töösisult just ettevõttes töötavatele inimestele ja neid esile tõsta.
Pakume välja 5 head võimalust, kuidas töökohal sõbrapäeva tähistada.
1. Korraldage punase värvi päev
Kuna armastuse värviks loetakse üldjuhul punast, siis tasub tuua see värv sõbrapäeval esile. Näiteks palu kolleegidel panna selga punased riided või lisada väljanägemisele mõni tore detail. Piisab ka punastest sokkidest, prossist või punaseks värvitud huultest. Selleks, et luua pisut erilisemat meeleolu, lõika välja mõned südamed ja kaunista töökoha puhkenurka nendega. Kui minna veelgi rohkem teemaatilisemaks, siis südamekujulised õhupallid, šokolaadid, muffinid ja muu taoline on sel päeval igati teretulnud.
2. Jagage kiitust
Üldiselt on eestimaalased kiituse osas pigem tagasihoidlikud, samas, meeldib meile kõigile saada tunnustust. Seepärast tasubki korraldada sõbrapäeval üks tore kiitmismaraton. Näiteks võib panna puhkeruumi mõned paberilehed, pastakad ja üks suurem purk, kuhu kõik head soovid kokku korjata, et hiljem need õigetele inimestele laiali jagada. Loomulikult võib kiitmist korraldada ka virtuaalmaailmas. Põhiline, et kõik soovijad saaksid jagada kolleegidele positiivset tagasisidet ja tunnustavaid sõnu. Garanteerime, et pärast kiituste jagamist särab kõigil töötajatel suur lai naeratus näol.
3. Sööge ühiselt lõunat
Selleks, et tähistada sõprust ja suurendada meeskonna ühtsust, soovitame planeerida ühine lõunasöök. Vahet ei ole, kas lähete koos mõnda söögikohta avastama või tellite toidu töökohta kohapeale – põhiline, et saate olla koos ja nautida üksteise seltskonda. Lisaks söömisele võiks olla kavas ka mõned toredad mängud või näiteks töötajate teemaline viktoriin.
Väike vihje: isetehtud toidud muudavad ühise söömise veelgi erilisemaks.
4. Rääkige südamest
Kuna sõbrapäeva põhiliseks sümboliks on süda, tasub tuua ka see esile. Tuletage koos meelde, kuidas hoolitseda selle eest, et süda võimalikult kaua tervena püsiks. Miks mitte kutsuda töökohale ka mõni ekspert, kellega koos teha mõneminutiline tervisevõimlemine ja kuulata soovitusi toidu- ja trennivaliku kohta.
5. Tehke koos head
Mitte miski ei ühenda meeskonda rohkem, kui ühiselt tehtud tegevus. Koguge eelnevalt mõtted kokku, mida keegi heategevusena teha sooviks ja valige neist kõige sobivam välja. Näiteks võib koguda loomadele toitu, lastele kooli- ja mänguasju või korraldada vanadekodus olijatele paariks tunniks tegevust. Hea emotsioon, mille kõik osavõtjad tegevuse lõppedes saavad, püsib veel mõnda aega ja seda meenutatakse veel mitmeid aastaid hiljemgi.

Kui aga tundub, et ainult ühest päevast ei piisa, et kolleegide sõprust tähistada, võib kuulutada veebruari sõbrakuuks. See annab võimaluse pöörata neljal järjestikusel nädalal tähelepanu erinevatele teemadele ja teha koos kolleegidega toredaid tegevusi.