2023-08-23 14:48:55

Kuidas tööandja sisuturunduslugu CVKeskus.ee tööportaalis aitab ettevõttel silma paista?

09.03.2026

Tööandja atraktiivsus ei tähenda pelgalt pakutavat palganumbrit. CVKeskus.ee iga-aastane ihaldusväärseima tööandja uuring näitab, et kuigi hea tasu on jätkuvalt oluline, ei määra see üksi, kuhu inimesed kandideerivad ja tööle püsima jäävad. 

Tööotsijad otsivad midagi enamat kui lihtsalt ametikohta. Otsitakse keskkonda, väärtusi ja tähendust. Inimesed tahavad aru saada, millisesse kultuuri nad astuvad: kes on nende tööandja, mille eest ta seisab ja kuidas töötajaid päriselt hinnatakse.

Just siin tekib paljude tööandjate jaoks nähtamatu lõhe.

Töökuulutus vastab küsimusele „keda me otsime?“, kuid jätab sageli vastamata küsimuse „kes me oleme?“.

Töökuulutus ei ava, milline on ettevõtte meeskonna igapäevaelu, kuidas sünnivad otsused või kuidas juhid oma inimesi toetavad. See ei näita, mida tähendab areng ettevõttes päriselt ega milline on koostöö töökaaslaste vahel. Ometi on need just need aspektid, mille põhjal kandidaadid tihti oma valikuid teevad.

Lugu, mis aitab tööandjat mõista

Tööandjabrändi tutvustav artikkel CVKeskus.ee kanalites annab võimaluse rääkida terviklikku lugu - tutvustada ettevõtte tausta ja suunda, avada väärtusi, kirjeldada igapäevast töökultuuri ning tuua sisse päris inimeste kogemusi.

Just töötajate lood loovad usaldust. Konkreetsed näited, päris inimesed ja aus pilk tööellu aitavad tööotsijal mõista, milline võiks olla tema tulevane töökoht.

Hea näide sellest on Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ameti (PRIA) lugu CVKeskus.ee blogis “karjäärikeskus”. Kuigi artikkel oli värske ja aktiivseid värbamiskonkursse veel vähe, märgati seda kiiresti ka väljaspool tööotsinguid.

„On olnud toredaid hetki, kus tööväliselt on inimesed seda lugu märganud ja kommenteerinud, et „Väga tore lugu oli CVKeskus.ee-s! Kuhu CV saata?“ Seega saab kindlalt väita, et jäime silma,“ kirjeldab tööandjabrändi artiklit PRIA kommunikatsioonijuht Õnne Allaje-Kukk.

Tema sõnul oli koostöö juures eriti väärtuslik see, et organisatsiooni olemus jõudis loosse ehedalt ja loomulikult.

„Lugu tuli nii hea ja ehe, nagu oleks ise kirjutanud. Meie mõtted ja olemus tulid tekstis väga hästi esile. Nii äge oli kogeda meie asutust läbi kellegi teise silmade täpselt nii, nagu me oma tööd ka ise näeme,“ kinnitas protsessi Õnne. 

Kindel on, et sarnased lood aitavad tööandjal end nähtavaks teha viisil, mida töökuulutus üksi ei suuda.

Tööandjabränd on konkurentsieelis

Tööandja bränding ei ole lihtsalt lisaväärtus või „tore boonus“. See on konkurentsieelis.

Täna kasutavad sisuturunduslugude võimalust juba paljud organisatsioonid, kes on mõistnud, et nähtavus ei võrdu ainult töökuulutusega. Kui sinu konkurent räägib oma loo ära, aga sina mitte, on tal juba eelis. Kandidaatidel on võimalik temast rohkem teada saada, temaga suhestuda ja teda usaldada.

Tugev lugu vajab tugevat tausta

Hea sisuturunduslugu ei tööta aga kunagi üksinda. Selle mõju toetab tugev ja informatiivne tööandja profiil.

Seetõttu aitame lisaks artiklile korrastada ja täiendada ka sinu ettevõtte profiili CVKeskus.ee keskkonnas nii, et see ei oleks pelgalt kontaktandmete leht, vaid sisukas ja informatiivne vaade sinu organisatsiooni.

Lisame põhjaliku ettevõtte kirjelduse, väärtused, töökultuuri tutvustuse, visuaalid ning muu olulise info, mis aitab tööotsijal mõista, mida tegelikult pakutakse.

Hästi üles ehitatud tööandja profiil toetab iga töökuulutust ja iga sisuturunduslugu ning loob tugeva ja professionaalse esmamulje.

Näiteks saab korrastatud PRIA tööandjaprofiili vaadata siit.

Küsimus ei ole ainult tugevustes

Paljudel ettevõtetel on nimetatud tugevused tegelikult juba olemas. Sageli võetakse neid aga organisatsiooni sees iseenesestmõistetavana. Hea juhtimine, paindlik töökorraldus, ühistegevused, soosiv töökeskkond või toetav meeskond tunduvad loomulikud osad igapäevast tööd. Paraku ei ole need tööotsijatele nähtavad enne, kui keegi neist räägib. Väikeses riigis nagu Eesti ei levi ka head tööandjalood alati iseenesest. Seda tuleb teadlikult ja nähtavalt kommunikeerida.

Uuringud näitavad selgelt, et inimesed otsivad paindlikkust, arenguvõimalusi, head juhtimist ja tähendust. Paljudel ettevõtetel on need omadused tegelikult juba olemas. Sageli jäävad need lihtsalt nähtamatuks.

Tööandja atraktiivsus ei sünni juhuslikult. See kujuneb teadliku kommunikatsiooni tulemusena.

Küsimus ei ole ainult selles, kas sinu ettevõttes on need tugevused olemas. Küsimus on selles, kas kandidaadid sellest ka teavad.

Ja võib-olla järgmine lugu, mida CVKeskus.ee Karjäärikeskuses loetakse, võiks rääkida just sinu ettevõttest.