2023-08-23 14:48:55

Kaaskirja sisu

16.06.2016
Kaaskirja eesmärk on müüa Sind potentsiaalsele tööpakkujale. Fakt on see, et Sa ei tohiks kunagi saata oma CV'd ilma kaaskirjata. Kõige tähtsam on jätta meelde, et kaaskiri on erinev CV-st. Seal ei tohi olla ühtegi kuupäeva, töökohta, haridusteed või muud kirjet, mida sisaldab juba cv. Resümee on Sinu elulugu, kaaskiri aga oskuste loetelu, mida Sa suudad pakkuda just sellele tööandjale.

›  Esitle ennast ja põhjust, miks Sa neile CV saadad, miks oled Sa neist huvitatud ja mida soovid. Demonstreeri oma huvi firma vastu läbi tähelepanu, mida Sa neile osutad. Näita, et Sa töötad samasuguse ala peal ja oled kursis ettevõtte ja ametikoha erilaadsustega.

›  Müü ennast. Kaaskirja teises osas näita lühidalt, kuidas Sinu oskused sobivad ettevõtte poolt nõutuga. Ära kasuta eneseväljenduseks vormi "teen niimoodi, kui tööle saan", vaid näita, kuidas Sa võid neid aidata nagu Sa juba töötaksid. Kasuta kas tabeli- või vabavormi. (Näiteks: teie: kahekümne inimese juhendamine, mina: Mulle allus kakskümmend viis inimest)

›  Lõpp. Ära jää passiivseks kirja lõpuosas. Tavaliselt lähevad töökoha pakkujad üle igasugustest tähtaegadest. Täna viisakalt tähelepanu eest ja anna teada, millal võtad nendega uuesti ühendust, juhul, kui vastust ei ole saabunud. Ära unusta lisamast oma kontaktandmeid: email, telefon ja postiaadress. Ole pealesuruv aga samas jää viisakaks.