AvalehtKarjäärikeskus Uudised TOP 20: Eesti ihaldusväärseim tööandja 2017
 

TOP 20: Eesti ihaldusväärseim tööandja 2017

Eesti ihaldusväärseimad tööandjad 2017

CV Keskus.ee iga-aastasest uuringust selgusid taaskord Eesti hinnatuimad tööandjad ehk ettevõtted, kus eestimaalased enim töötada sooviksid. Viimasel viiel aastal neli korda esikohal olnud Eesti Energia jäi edetabeli etteotsa ka sel aastal, esikolmikusse lisandus ka uus tulija.
Eesti ihaldusväärseimaks tööandjaks ehk ettevõtteks, kus Eesti tööotsijad enim töötada sooviksid, valiti Eesti Energia, keda on viimastel aastatel suutnud esikohalt tõugata vaid Skype, olles ihaldusväärseim tööandja aastal 2014. Eesti Energia edu taga näevad töövõtjad karjäärivõimalusi ettevõttes, konkurentsivõimelist palgataset ja töötajatele usaldatud suurt vastutust.
„Usun, et üks olulisemaid põhjusi, miks inimesed Eesti Energias töötada soovivad, on see, et Eesti Energia teeb Eesti jaoks vajalikku tööd, millega loob väärtust kogu riigile,“ ütles Eesti Energia juhatuse esimees Hando Sutter, kes lisas, et tema meelest on hea palga kõrval vähemalt sama oluline, et Eesti Energia on väga kiiresti arenev ettevõte ja inimestel, kes soovivad ka ise areneda, on selleks suurepärased võimalused.
„Tööstuse digitaliseerimine, energiatootmise keskkonnamõjude vähendamine, targa elektrivõrgu arendamine või Läänemere energiaturgudel kasvamine on vaid mõned teemad meie igapäevastest põnevatest väljakutsetest. Pöörame töötajate arengule ka väga süsteemset tähelepanu, tagades sellega organisatsioonisisese järelkasvu ja piisava kompetentsi. Samuti oleme juba mitmendat aastat olnud üks enim praktikakohti pakkuv ettevõte Eestis. Nii saame tööturule tulevate noortega otse lähemalt tuttavaks ja kaasame tublimad ka kohe oma meeskonda,“ rääkis Hando Sutter.
Teise koha Eesti ihaldusväärseimate tööandjate edetabelis haaras tänavu Telia ja kolmandaks tõusis Swedbank, kes möödus esimest korda viimase viie aasta sees nii Transferwise’st kui Skype’st.
Telia Eesti personalidirektori Janika Kuusiku sõnul on Telia jõudmine ihaldusväärsete tööandjate esiotsa tõeliselt oluline. „Usume, et suurepärane kliendikogemus saab tugineda üksnes suurepärasele töötajakogemusele. Meie inimeste silmis on Telia huvitav ja edukas uue põlvkonna telekomiettevõte, millel on palju pakkuda inimesele, kes tahab tööalaselt kasvada,“ lisas Janika Kuusik.
Swedbanki personalijuht Ülle Matt leidis, et tööandjat peab juhtima vastutustunne oma töötajate suhtes. „Peamine võtmesõna on oma inimeste väärtustamine. See kätkeb endas nii hoolivat juhtimist, töise ja isikliku elu tasakaaluga arvestamist, töötajate arengusse panustamist kui ka inimeste tunnustamist tehtu eest. Ühtlasi peame oluliseks inimeste kaasamist – nii oma igapäevases äritegevuses kui ka selles, kuidas panustame Eesti ühiskonda. Need on kandvad ideed, mis peegelduvad Swedbanki juhtimispõhimõtetes ja on meie juhtide tegevuse kaudu integreeritud igapäevatöösse. Kõik inimesed ootavad hoolimist oma tööst, elust ja karjäärist, tunnustamist ning võimalusi kaasa rääkida ja kaasa teha,“ lisas Ülle Matt.
Nooremate kui 35-aastaste töövõtjate seas võttis eelistatuima tiitli tänavu Skype’lt üle samuti Eesti Energia, kes on seega tugevdanud oma mainet ka uue põlvkonna töötajate seas. Teisele kohale valiti noorte töötajate poolt Skype, kolmandale Swedbank, neljandale Transferwise ja viiendaks Telia Eesti.
Edetabeli TOP20 oli järgmine:
Koht - (Sulgudes koht eelmisel aastal) - Nimi/kaubamärk
4. (2.) Skype Technologies OÜ
5. (4.) Transferwise Ltd Eesti filiaal
7. (11.) ABB AS
9. (8.) AS LHV Pank
11. (-) Elisa Eesti AS
12. (14) Nortal AS
13. (12.) Riigimetsa Majandamise Keskus (RMK)
14. (16) Microsoft Estonia OÜ
15. (10.) Riigikogu
16. (17.) AS Merko Ehitus Eesti
17. (-) Pipedrive OÜ
18. (19) Kalev AS
19. (-) Tartu Ülikool
20. (-) Kaubamaja AS
Edetabelist on välja kukkunud Eesti Kaitsevägi (mullu 13.), Eesti Rahvusringhääling (15.), Eesti Pank (18.) ja Ericsson Eesti AS (20.).
Uued tulijad on Elisa Eesti AS, Pipedrive OÜ, Tartu Ülikool ja Kaubamaja AS.
Uuringusse andis oma panuse enam kui 6000 vastajat üle Eesti erinevatest vanuserühmadest. Lisaks parimatele tööandjatele arvestati edetabeli koostamisel ka negatiivset tagasisidet ehk töövõtjad andsid teada ka ettevõtetest, kuhu nad mitte kunagi tööle ei läheks.
Hinda artiklit:
Vastuseid kokku: 0  |  Keskmine hinne: 0
Hinda:
Artiklite otsing