2023-08-23 14:48:55

TOP 10: Need on kõige populaarsemad hooajatööd

13.07.2021

TOP 10: Need on kõige populaarsemad hooajatööd

Suvi ja hooajatööd on suure hoo sisse saanud ning paljud tööotsijad, värskelt kooli lõpetanud, aga ka suvevaheaega nautivad noored, on usinalt endale tööotsi püüdmas.
Millistele hooajatöödele joostakse tormi ja kui suur on konkurents ajutistele töövõimalustele?

Kõige enam otsitakse suvel ajutise töötamise võimalust kaubandus- ja teenindusvaldkondades, kuna hooajalisusest tingituna lisandub sinna suur hulk tööpakkumisi ning ka noortel on võimalik töökoha eest konkureerida ja endale kergemini esimesi töökogemusi haarata. Väga populaarseteks on kujunenud näiteks kauplustes ja restoranides töötamise võimalused.

Konkurents on aga hooajatöödele kandideerimisel vägagi tuntav – kõige populaarsemale kaupluse lao suveabilise tööpakkumisele kandideeris näiteks tervelt 710 töövõtjat, kaupluse klienditeenindaja tööst oli huvitatud 631 ja restorani suveteenindaja kohast 623 töövõtjat.

Kriisi vältel jõulisemalt pead tõstnud e-kaubanduse valdkond on samuti tööotsijatele meelt mööda ning e-poodide tööpakkumised tekitavad suurt huvi. Nii näiteks kandideeris e-poe suvehooaja andmesisestajaks 433 inimest ja komplekteerijaks 413 töövõtjat.

Lisaks kõnetasid populaarsemad pitsameistri, baari klienditeenindaja ja spaa administraatori ametikohad rohkem kui 300 töövõtjat.
Suurima kandideerijate arvuga hooajalised ametikohad

 

Kuidas hooajatööd leida?

Ajutise tööotsa haaramiseks on kõige tähtsam püsida igapäevaselt tööpakkumistega kursis ja leides sobiva võimaluse, anda endast nii kiiresti kui võimalik tööandjale märku, sest suure tõenäosusega on tal abi kohe ja praegu vaja.

See aga eeldab, et varasemalt on CV valmis tehtud, tänu millele on võimalik seda ruttu tööpakkumisele vastavaks kohendada ja ettevõttele teele saata.

Samuti ei tasu pärast kandideerimist käed süles ootama jääda, vaid otsida järjest uusi häid pakkumisi, kuna suure konkurentsi tõttu ei pruugi Sa ainukesele soovitud töökohale valituks osutuda.

Selleks aga, et enda elu veidike kergemaks teha, saad panna tööportaal enda eest tööle ja tellida sobivad tööpakkumised endale mugavalt e-postile. Nii oled alati kursis, kui uus hea pakkumine juurde tuleb ja võidad rohkem aega CV ja kaaskirja koostamiseks.

Kuidas hooajatöötajaid leida?

Kuigi kandideerijate arvud hooajalistele töödele on kohati väga suured, ei tähenda see, et antud ametikohtadel puuduks konkurents parimate töötajate leidmise nimel. Uue hooajalise töötaja värbamine võib sõltuda mitte nädalatest ega isegi päevadest, vaid tundidest.

Nimelt kandideerib hooajalist tööd otsiv inimene korraga mitmele töökohale ja soovib tööd leida väga ruttu, mistõttu tuleb tööpakkujal kiirelt, enne teisi tööandjaid, reageerida.

Suurim huvi on nende hooajaliste tööpakkumiste vastu, kus on selgelt välja toodud töö tingimused (asukoht, tööaeg, töö sisu) ja loomulikult ka pakutav töötasu, sest lisaraha teenimine on ikkagi peamine põhjus, miks soovitakse suveks endale ajutine töö leida.