2023-08-23 14:48:55

Millistes sektorites plaanitakse lähikuudel värvata enim töötajaid?

30.12.2020

Millistes sektorites plaanitakse lähikuudel värvata enim töötajaid?

CVKeskus.ee ja Palgainfo Agentuuri poolt korraldatud tööturu-uuringust selgusid tööandjate värbamisplaanid lähikuudeks. Tööandjatelt küsiti uuringus, kas ettevõttesse kavatsetakse lähiajal võtta tööle uusi töötajaid või luua uusi töökohti. Missugune on hetkel tööpakkumiste arv erinevates valdkondades ja millistes sektorites on tööandjatel kõige julgemad värbamisplaanid?
Vaatamata tööturgu ootamatult mõjutanud kriisile, on tänaseks aktiivsete tööpakkumiste arvud, võrreldes eelmise aasta sama ajaga, praktiliselt taastunud. Kõige paremas seisus on hetkel infotehnoloogia- ja telekommunikatsiooni sektor, kus tööjõunõudlus on isegi kasvanud – seal leidub 14% rohkem tööpakkumisi kui eelmisel aastal samal ajal.

Samuti on tööpakkumiste arvud taastunud ligilähedaselt kriisieelsele tasemele ka tööstuse- ja tootmise-, mehaanika- ja tehnika-, tervishoiu-, ehituse- ja kinnisvara-, finants- ja panganduse- ning ka turunduse valdkondades.

Endiselt on aga tööjõunõudlus tunduvalt madalam erinevatel teenindusega seotud ametikohtadel, mistõttu on ka konkurents ühe teenindusvaldkonna ameti nimel suurem kui möödunud aastal samal ajal.

Värbamist veavad riigisektori tööandjad

Kõige enam on personaliotsingutele avatud riigisektor, kus tervelt 62% tööandjatest plaanib järgnevate kuude jooksul värvata uusi töötajaid.

Lisaks on keskmisest suuremate värbamisplaanidega ka töötleva tööstuse- (60%), infotehnoloogia- ning telekommunikatsiooni- (58%) ja ka haridussektori (54%) tööandjad.

Kaubanduses on värbamisplaanid pea pooltel (48%) tööandjatel, mis loodetavasti leevendab antud valdkonnas ka konkurentsi ametikoha leidmise nimel.

Kõige vähem on aga uute töötajate värbamisele hetkel avatud transpordi-, logistika- ja laondusvaldkonna tööandjad, kellest enamik plaanib minna uuele aastale vastu olemasolevate töötajatega ning pisut vähem kui viiendik (18%) soovib palgata lisatööjõudu.

Positiivseks märgiks võib lugeda seda, et personaliotsingutega kavatseb lähikuudel alustada ka 37% majutuse, toitlustuse ja turismiga seotud tööandjatest ning 39% ehituse- ja kinnisvarasektori tööandjatest.
Sektorite värbamisplaanid
Eesti suurim tööportaal CVKeskus.ee ja sõltumatu uuringute agentuur Palgainfo Agentuur viivad kaks korda aastas läbi ühist tööandjate uuringut. Uuringu eesmärk on välja selgitada Eesti ettevõtjate hinnangud tööturu olukorrale ning toimunud ja plaanitavad palkade muutused. Uuringu tulemused põhinevad 541 tööandja tagasisidel, kes annavad kokku tööd umbes 60 000 töötajale üle Eesti.

Loe ka: Levinud viga CV-s, mis võib jätta Sind tööintervjuust ilma