2023-08-23 14:48:55

Hooajaliste tööpakkumiste arv on rekordkõrgusel

27.06.2017

Hooajaliste tööpakkumiste arv on rekordkõrgusel

Hooajaliste tööpakkumiste arv on kerkinud rekordtasemele, kasvades eelmise aastaga võrreldes I kvartalis 22,8%. Tunnipalka pakuvad tööandjad tänavu hooajatöödel alates 2,80 eurost kuni 18 euroni.
"Hooajaliste tööpakkumiste arv on kerkinud uutesse kõrgustesse – viimase viie aasta jooksul ei ole mitte kunagi olnud juba esimeses kvartalis nii palju võimalusi teha hooajalist tööd kui tänavu,“ ütles Eesti suurima tööportaali CV Keskus.ee Baltikumi kommunikatsioonijuht Henry Auväärt. „Hooajaliste tööpakkumiste arv kasvas aastaga 22,8%. Ka aprillis oli hooajalisi tööpakkumisi 17,6% enam kui möödunud aastal samal perioodil.“
Hooajaliste tööpakkumiste arv suureneb tavaliselt aprillikuus ja püsib kõrgel augustikuuni. Enamasti otsivad tööandjad suveperioodil abilisi klienditeeninduse- ja müügisektoris, mis annab noortele tööotsijatele võimaluse saada esimest hinnalist töökogemust. Samuti saavad paljud tööturul juba aktiivsed töövõtjad teenida suveperioodidel endale lisaraha.
Hooajalisi tööpakkumisi leidub sel aastal lisaks populaarsetele valdkondadele pea kõikides sektorites. Tehnoloogia kiire areng on mõjutanud ka hooajalisi töövõimalusi – kui varem piirdus hooajatöö suurelt müügi- ja klienditeeninduse sektoriga, siis tänavu on hooajatööd liikunud ka näiteks transpordisektorisse. Kindlasti kasutavad paljud lisaraha teenimisel võimalust pakkuda taksoteenust/sõidujagamist. 
Hooajaliste tööpakkumiste palgaerinevused on üpris suured – tunnipalka pakutakse alates 2,80 eurost kuni 18 euroni. Bruto kuutöötasuna pakuvad tööandjad aga palganumbrit, mis jääb vahemikku 500 kuni 3000 eurot.
Hooajatöö valikul tasuks töövõtjal oma eesmärgid läbi mõelda – kas ajutine töö peaks tooma vaid lisaraha või võiks anda ka kogemusi valdkonnas, kus hiljem püsivalt töötada soovitakse. Noorele annab ajutiselt tööturule sisenemine võimaluse mõista paremini, kas valitud erialal koolitee jätkamine on sobiv või on soov liikuda siiski mõnele teisele erialale.