2023-08-23 14:48:55

Miks peaksin just mina selle töökoha saama?

06.02.2017

Edukaks kandideerimiseks ei pruugi piisata vaid korrektsest ja kirjavigadeta CV-st, kus on üles loetletud kõik varasemad töökohad, õpitud erialad ja keeleoskused.

Mida atraktiivsem on pakutav ametikoht ja parem tööandja maine, seda tõenäolisem on, et oled kandideerimas kümnete (kui mitte sadade) kandidaatidega, kelle CV võib sisu poolest olla üsna sarnane Sinu omale. Selleks, et kõikide kandideerijate seast kandideerimisavalduse saatmisest alates silma paista, peaksid mõtlema, kuidas vastata küsimusele: „Miks peaksin just mina selle töökoha saama?“

Mida rohkem on kandidaate, seda vähem on tööandjatel aega CV-dest vajaliku info leidmiseks. Seega soovitame anda oma panuse, et kõik oluline ja konkreetse töökoha jaoks sobiv teave oleks hõlpsasti leitav. Mida siis täpsemalt tuleks teha?

1. Võta end kokku

Tööandja jaoks on oluline saada kohe esmasel vaatlusel ülevaade, miks sobid just Sina väljakuulutatud ametikohale.

Näiteks turundusalale kandideerides võiksid lühidalt kirjeldada varasemaid töökohustusi või erialaseid õpinguid. Raamatupidaja positsiooni jahtides anna potentsiaalsele tulevasele tööandjale ülevaade, kui pikalt oled valdkonnas töötanud, miks mitte nimetada ka programme, mis on Sinu igapäevatööd hõlbustanud. Müügijuhiks kandideerides rõhuta oma müügioskusi ja -kogemusi, maini ära oma keeleoskus.

Lühike tutvustus võib koonduda tõepoolest vaid ühte-kahte ritta. Esimene pilkupüüdev koht Sinu CV-l võiks näiteks öelda, et oled 12-aastase müügikogemusega eesti, vene ja soome keelt kõnelev farmaatsiatööstuse taustaga müügijuht, mitte et oled läbinud 10 aastat tagasi mõne põneva koolituse või huvialaks on Sul jalgrattasport. Tutvustus olgu lühike, läbimõeldud, kokkuvõttev.

2. Visualiseeri oma oskusi

„Photoshop Illustrator – 80%“ vs „Edasijõudnud tasemel Photoshop Illustratori kasutaja“ – kumb esitlusviis mõjub paremini?

Kogemustele tuginedes esimene, numbriliselt või arusaadavalt esitatud teave. Oluline on rõhutada konkreetsele ametikohale vajalikke kompetentse. Tõenäoliselt ei ole suurepärane kujundusprogrammide valdamine vajalik autojuhiks kandideerides, küll aga sõidukogemus ja autojuhiloa olemasolu. Seevastu graafilisel disaineril on märksa rohkem oma töös vaja kujundusprogrammide valdamise oskust kui kümmet aastat sõidukogemust. Tea, kuhu kandideerid ja milliseid oskusi tulevaselt töötajalt oodatakse.

3. Kirjelda, ära nimeta

Arvesta, et ametinimetus ei anna täit ülevaadet Sinu tegeliku töö sisust. Väikese ettevõtte raamatupidajal võib olla tunduvalt rohkem kohustusi ja erinevaid ülesandeid kui suurkorporatsiooni raamatupidajal, kus töö on rohkem jaotatud erinevateks protsessideks, vahel isegi erinevate osakondade vahel. Seega on vajalik kirjeldada, mis on olnud Sinu peamised tööülesanded varasematel ametikohtadel.

Järgmine kord enne sooviavalduse saatmist mõtle, kas Sinu CV aitab vastata tööandja jaoks olulisele küsimusele, miks peaksid just Sina sellel ametikohal töötama. Kui ei, siis vii sisse lihtsad muudatused oma CV-s ja haara endale see unistuste töökoht!

Loe ka: Milliseid vigu tuleks CV-s vältida?