2023-08-23 14:48:55

3 nippi, kuidas võita tööväsimust

21.11.2018

3 nippi, kuidas võita tööväsimust

Tööväsimus annab endast tavaliselt märku kurnatuse, pideva unisuse, aga ka meeleolu languse ja pidevate haigushoogude näol. Tööväsimust ei tohiks segi ajada tõsise stressiolukorraga – seda on märkimisväärselt kergem ületada.

Jagame Sinuga tõhusaid nippe, kuidas tööväsimusest võitu saada:
1. Võta enda jaoks aega!
Üks kõige olulisemaid tegevusi on enda jaoks aja võtmine – kiirelt allakugistatud võileivad arvuti tagant lahkumata võivad näida küll imelise aja võitmise meetmena, kuid tegelikult ei tähenda selline puhkepausideta töörügamine tingimata paremaid tulemusi. Seega kui oled hakanud loobuma lõunasöökidest, kiiretest jalutuskäikudest lähedalolevas pargis või majasiseste terviseradade kasutamisest, tasub võtta eesmärgiks iga päev leida mõned hetked enda ja oma tervise jaoks. Puhke- ja venituspausid, värske õhu hingamise ja kolleegidega suhtlemise pausid, korralikud lõunasöögid. Kõik on väga lihtsad asjad, ent vahel võib fookus tööülesannete hulga kuhjudes kiirelt iseendalt mujale liikuda.
2. Suhtle oma otsese ülemusega!
Vahel on tööväsimus tingitud ebarealistlikest ootustest, järjest lisanduvatest tööülesannetest ja olukorrast, kus kõik töötajad ühtäkki hakkavad just Sinule oma ülesandeid mingil põhjusel delegeerima. Kui tunned, et tegemist ei ole lühiajalise tööülesannete kuhjumise, vaid juba pikema protsessiga, ära viivita oma ülemusega sel teemal rääkimisega – tõenäoliselt rühid muidu muudkui samas suunas edasi.
3. Pea seatud eesmärkidest kinni!
Tööväsimust ja motivatsioonilangust võib põhjustada seatud eesmärkidest kõrvale kaldumine ja nende unarusse jätmine. Eriti olukorras, kus tööülesanded on pikaajalise mõjuga, mitte kiirelt avalduvad (nagu näiteks on olukord müügiosakondades, kus igakuiselt seatakse konkreetseid numbrilisi eesmärke). Kui vaja, kirjuta eesmärgid endale kasvõi kuvari kõrvale üles – ikka selleks, et sihid ka visuaalselt silma all oleksid, mitte ei koguks lauasahtlis tolmu.