2023-08-23 14:48:55

Tööportaalide külastatavus kerkis rekordkõrgele

04.02.2024

Eesti tööportaale külastati viimase 12 kuu jooksul rekordiliselt enam kui 39,6 miljonit korda. Rohkem kui pooled (54%) külastustest tehti CVKeskus.ee tööportaali, millele järgnesid Töötukassa (18% külastustest) ja CV-Online (16% külastustest), näitab veebianalüütika ettevõtte Similarweb värske statistika.

Similarweb’i andmed näitavad, et CVKeskus.ee on külastatuim tööportaal Eestis, mida külastati möödunud 12 kuu jooksul kolm korda enam kui lähimat konkureerivat tööportaali.

CVKeskus.ee külastatavus kerkis eelmisel aastal 18%, ületades 21,5 miljoni piiri. Töötukassat külastati samal perioodil 7,3 miljonit korda ja CV-Online 6,4 miljonit korda.

Tööportaalide külastatavus

Vaata ka: Kantar Emori uuring: CVKeskus.ee on töötajate peamine tööotsingukanal

Aasta alguses on tööotsijad aktiivselt uut tööd otsimas

Kõige rohkem külastati tööportaale jaanuari- ja veebruarikuus (kokku 7,4 miljonit korda), mis on tavapärane trend igal aastal ja peegeldab töövõtjate aktiivsust uue töökoha otsinguil aasta alguses.

Keskmisest kõrgeim oli tööportaalide külastatavus ka oktoobrikuus, mil CVKeskus.ee tööportaali külastati 1,9 miljonit ja Töötukassat ning CV Online mõlemat 0,6 miljonit korda.

Tööportaalide külastatavus 2023. aastal

Töövõtjad eelistavad tööpakkumisi sirvida nutitelefoniga

Kiirelt on kasvanud nutitelefoniga tööportaalide külastuste arv – kui 2017. aastal külastas kaks kolmandikku töövõtjatest tööportaale läbi arvuti ja vaid üks kolmandik läbi nutiseadme, siis tänaseks sirvivad rohkem kui pooled töövõtjad (54%) tööpakkumisi mobiiliga.

Tööpakkumiste avaldamisel tuleb seepärast hoolikalt jälgida, et kandideerimisteekonna algus oleks kiire ja lihtne ning võimaldaks töövõtjatel oma huvist märku anda vähem kui 5 minutiga lõunalauas või bussisõidul töölt koju.

Tööportaalide külastatavus nutiseadmetes

Kaasa personaliotsingutesse CVKeskus.ee värbamisekspert!

CVKeskus.ee värbamisteenuste abil saad kokku hoida aega ja energiat ning kaasata otsingutesse kogenud värbamiseksperdi, kelle kasutuses on Eesti suurim CV-de andmebaas ja peamine tööotsinguplatvorm.

CVKeskus.ee värbamiseksperdid viivad aastas läbi üle 2000 tööintervjuu – nad teavad, mis tööturul päriselt toimub ja mõistavad töövõtjate ootuseid ning tagavad tööotsijatele värbamisprotsessis suurepärase kandidaadikogemuse.

Tutvu värbamisteenuste valikuga või avalda kiirelt tööpakkumine.