2023-08-23 14:48:55

Selgusid Eesti tööandjate eelistatuimad personaliotsingu kanalid 2021

17.09.2021

Selgusid Eesti tööandjate eelistatuimad personaliotsingu kanalid 2021

Värbamiskanali valik on täna olulisem kui eales varem. Õige personaliotsingu kanal aitab püüda soovitud tööotsijate pilke ja muuta värbamist kiiremaks ning efektiivsemaks.

Selleks, et selgitada välja peamised trendid personaliotsingutel, viib Palgainfo Agentuur kord aastas Eesti tööandjate seas läbi värbamispraktikate uuringut. Tööandjate küsitlemisel joonistuvad välja Eesti ettevõtete eelistatuimad värbamiskanalid, mille kaudu tööandjad endale töötajaid otsivad.
Töötajate otsingutel kasutatakse enim tööportaale

Eesti tööandjad kasutavad personaliotsingutel enim tööportaale, mille märkisid oma esimeseks eelistuseks rohkem kui pooled (56%) personalijuhtidest ja -spetsialistidest.

Tööportaalidest on tööandjate esimene eelistus CVKeskus.ee, mis on personalijuhtide arvates ka kõige kasutajasõbralikum tööportaal Eestis.

Lisaks tööportaalidele tõi 14% tööandjatest välja, et nad leiavad töötajaid tuttavate kaudu. Tuttavate abiga töö- ja töötajate otsimine on aga läbi aastate tuntavalt vähenenud ehk suurem osa värbamistest toimuvad Eestis läbi avalike konkursside.

Sotsiaalmeedia ei ole tööandjatel peamine värbamiskanal

Vaid 6% tööandjatest tõi uuringus välja, et hindab sotsiaalmeediat (Facebook, LinkedIn jt) oma ettevõtte eelistatuimaks värbamiskanaliks. Seda on 1% võrra vähem kui aasta varem. Võrreldes tööportaalidega, jääb tööandjate hinnangul sotsiaalmeedias puudu nii kasutusmugavusest kui ka klienditoest.

5% tööandjatest korraldab ka esimese eelistusena hoopiski organisatsioonisisese konkursi ja 4% pöördub mõne personaliotsingufirma poole.
Tööandjate eelistatuimad värbamiskanalid 2021
Tööpakkumiste arv suuremates tööportaalides

Eesti tööandjate eelistusi peegeldab ka avaldatud tööpakkumiste arv, mis näitab, et CVKeskus.ee tööportaalis leidub suurim arv tööpakkumisi Eestis.

Lisaks on tööportaalide vahel tööpakkumiste osas kattuvus ehk suurem osa väiksemates tööportaalides avaldatud tööpakkumistest on leitavad ka CVKeskus.ee lehelt.
Keskmine päevane tööpakkumiste arv 2021. aastal