2023-08-23 14:48:55

6 nõuannet hooaja tööpakkumise koostamiseks

22.04.2020

6 nõuannet hooaja tööpakkumise koostamiseks

Kuigi sel aastal on kevad tulnud hoopis teisiti kui võis arvata, vajavad siiski paljud ettevõtted enda juurde hooajatöödele abilisi. Olgu siis tegu näiteks põllumajandustöödega või rehvide vahetusega. Selleks, et leida abilisi suveks, peab alustama otsimisega juba praegu.
Jagame soovitusi, millele tööpakkumise koostamisel tähelepanu pöörata ja kuidas õiged töötajad üles leida.
Keda ja kui palju?
Nii nagu iga tööpakkumise puhul, soovitame hästi läbi mõelda, kui palju töötajaid tarvis läheb ja mis tööd nad tegema hakkavad. Kui otsite ühe tööpakkumise abil samale ametikohale korraga mitut töötajat, soovitame ka see pakkumises ära märkida – töövõtjad kandideerivad kindlama meelega, kui näevad, et võimalus osutuda valituks on suurem.

Kuna CVKeskus.ee CV-de andmebaasis on hetkel üle 90 000 hooajalisest või ajutisest tööst huvitatud tööotsija CV, siis tasub julgelt jagada neile võimalust tänavu hooajalist tööd teha.
Kuidas avaldada hooajalist tööpakkumist?
Nii nagu kõikide teiste tööpakkumiste avaldamise puhul, on CVKeskus.ee tööportaalis ka hooajalist tööpakkumist avaldades ette antud väljad, mis aitavad luua sisuka tööpakkumise.

Kindlasti ei tasuks aga unustada lisada tööpakkumisele ka märge, et tegemist on hooajalise tööpakkumisega. Nii jõuab antud tööpakkumine eraldi hooajaliste tööpakkumiste lehele ja saab suuremat tähelepanu.

Hooajalise töö märkme saate tööpakkumise lisada, kui avate tööpakkumise sisestamisel „Tööpakkumise seaded“ ja aktiveerite töö liigi lahtris „Hooajatöö ja ajutine töö“.
CVKeskus.ee lehel saad mugavalt sirvida hooajalisi tööpakkumisi
Millised on tingimused?
Tööpakkumist avades soovib töövõtja saada vastused eelkõige neile küsimustele – mis tööd pakutakse, millised on tööülesanded, kas miski kitsendab tema võimalust kandideerida ning kus kohas ja mis ajavahemikus töö toimub.

Oluline on viia töövõtja kurssi töötingimustega – kas töö toimub väljas, soojas või külmas, mitu tundi, kas on mingid abivahendid, mida kasutada, kas tegemist on raske füüsilise tööga jne.
Tööpakkumine ise ei pea olema tingimata pikk, oluline on, et see oleks sisukas.
Millised on hüved?
Selleks, et leida suvehooajaks endale õigeid inimesi, tasub juba tööpakkumisel välja tuua ka hüved või boonused, mis antud tööga kaasnevad. Näiteks, kas on võimalik kaugemalt tulijatel ettevõtte poolt organiseeritud kohas ööbida, kas pakutakse transporti kodu-töö-kodu suunal või ehk saavad kõik soovijad tasuta lõunasuppi süüa. Kindlasti tasub võimalusel tööpakkumisele märkida ka pakutav palgavahemik – seeläbi on Teil hiljem tunduvalt lihtsam hallata kandidaate, kes on juba Teie pakutud tingimustega nõus.

Samuti soovitame ära märkida, kui töötajal on näiteks võimalik teatud töölõigu tegemise eest saada lisatasu või teenida pisut juurde ületundide ja õhtuse aja eest.
Paindlikkus on väärtus
Arusaadavalt ei ole võimalik tööd kohandada absoluutselt kõigi inimeste soovidele vastavaks. Siiski on suurem tõenäosus saada enda juurde häid hooajatöötajaid, kui olete valmis pisut teatud töötingimustes vastu tulema. Näiteks kui kaugemal elav abiline peab teatud kellaajal bussi peale jõudma, siis võiks tal olla võimalus alustada tööd varem või lihtsalt tehagi tööd pisut lühema tööajaga – põhiline ju, et töö saaks tehtud. Seega tasub kindlasti kaaluda kõiki variante, mis aitaks ettevõttel eesmärke täita ja pakuks ka töövõtjale võimalust ajutiselt enda abi pakkuda.
Lisavõimalused
Lisaks soovitame võimalusel lisada tööpakkumisele ka „Veebipõhise värbamise“ märgis. Antud märgisega tööpakkumised annavad töövõtjatele teada, et tööintervjuuks ei pea nad lähinädalatel kodust lahkuma ja saavad intervjuul osaleda ka telefoni või video vahendusel.

Veebipõhise värbamise märgise lisamiseks tehke tööpakkumist koostades lihtsalt linnuke kasti „Tööintervjuu toimub veebis / telefoni teel“. Tööpakkumisele ilmub automaatselt vastav märgis.
CVKeskus.ee lehel saab lisada tööpakkumisele veebipõhise märgise