2023-08-23 14:48:55

3 nõuannet, kuidas panna CV-de andmebaas enda heaks tööle

19.02.2021

3 nõuannet, kuidas panna CV-de andmebaas enda heaks tööle

Paljud värbamisspetsialistid kasutavad sobiva töötaja leidmiseks CV andmebaasi, et kutsuda kandideerima ka neid töövõtjaid, kes ise aktiivselt tööpakkumistel silma peal ei hoia. Kandideerimiskutsete saatmine on Eesti suurimas CV-de andmebaasis tehtud küll väga mugavaks, kuid kuidas sobivad inimesed ikkagi sadade tuhandete CV-de hulgast üles leida?
Kogenud värbamiseksperdid jagavad 3 kasulikku nippi, kuidas muuta oma otsingud CV-de andmebaasis maksimaalselt tulemuslikuks.

1. Keskendu kõige olulisemale

Tööpakkumist koostades pannakse kirja oskused ja kogemused, mida tulevaselt kolleegilt kindlasti oodatakse. CV andmebaasi põhjalik otsingumootor annab võimaluse kaardistada, kui palju soovitud kriteeriumitele vastavaid töötajaid Eestis leidub ning saata neile kandideerimiskutseid.

Kõige levinumad kriteeriumid on kindla valdkonna töökogemus, haridustase, õppeasutus ja erinevad keeleoskused. Lisaks saab CV-de andmebaasi märksõnaotsingut kasutada ka erinevate spetsiifiliste märksõnade otsimiseks CV-dest.

2. Avarda piire

Teatud töökohtade puhul ei pruugi olla eelnev töökogemus üldsegi see kõige olulisem, vaid piisab kiirest õppimisoskusest. Seepärast on CV-de andmebaasi kasutamine hea võimalus pääseda ka n-ö valdkonna raamidest välja ja vaadata võimalusi veidi laiemalt. Ehk otsite hoopis kindlaid iseloomujooni, konkreetse tööks vajaliku programmi tundmist või kõrgtasemel mõne võõrkeele tundmist?

3. Loo automaatne teavitus

Kui olete jõudnud konkreetse tööpakkumise jaoks õigete ja toimivate otsinguteni, siis tehke enda elu lihtsamaks. Selleks, et hoida pidevalt kätt pulsil ja püsida kursis sobivate tööotsijate CV-de lisandumisega, tasub tellida e-postile saadetav automaatne teavitus, mis annab märku uute kriteeriumitele vastavate CV-de lisandumisest andmebaasi.

Soovitud CV-de leidmisel tasub julgelt edastada ka kandideerimiskutseid (antud funktsioon muutub aktiivseks kohe pärast tööpakkumise avaldamist), et anda tööotsijatele märku aktiivsest konkursist. Kandideerimiskutse edastamisel soovitame aga võtta aega ja kirjutada suurepärane tööandja tutvustus, mis tekitab tööpakkumise avamise ning kandideerimise vastu huvi.

Kui tunnete, et ei jõua piisavalt põhjalikult uue töötaja otsimisega tegeleda või jääb vajalikest oskustest pisut puudu, tulevad meie kogenud värbamiseksperdid heameelega teile appi.

Loe ka: 5 sagedast murekohta personaliotsingutel