2023-08-23 14:48:55

CV kirjutamise reeglid

16.06.2016

Kui hakkad kirjutama või oled juba kirjutanud valmis oma CV, siis pööra tähelepanu, kas Sinu CV sisaldab järgmisi põhireegleid.

CV mahuta võimalusel ühele lehele
Kahele lehele vaid sel juhul, kui see on absoluutselt vajalik, et kirjeldada oma oskusi ja saavutusi.

Pane oma sõnad maksma
Sinu keelekasutus on väga tähtsal kohal CV kirjutamisel. Ära kasuta pikki lõike ja lauseid. Kõik, mida Sa ütled, peab olema lühike ja konkreetne ning maksmapanev. Rõhuta oma saavutusi ja probleemide lahendamise oskust. Kasuta sõnu "juhtisin", "arendasin" ning teisi tegusõnasid, mis näitavad kompetentsust. Jäta välja sõna "mina", see muudab lause kohmakaks ("mina juhtisin informaatika üksust").

Too välja konkreetseid numbreid
Ära kirjuta "muutsin müügi efektiivseks", vaid" tõstsin läbimüüki 30% võrra ning klientide arv suurenes minu juhtimise ajal 100-lt 160-ni" Tööandja tunnetab Sinu väärtust läbi numbrite.

Ole aus
Pole midagi hullemat, kui valetada olematute saavutuste üle. Kui Sa tahad mingit tulemust enda nimel esitada, siis parem kasuta väljendeid "mul oli heameel viibida selle ja selle protsessi läbiviimise juures" jne. Valetamine CV juures võib anda võimaluse küll saada tööd, kuid hilisem töökaotus just selle tõttu on garanteeritud.

Väldi kirjavigu
CV annab esimese ettekujutuse Sinust ja seetõttu on tähtis, et Sinu resümee on kirjutatud kirjavigadeta.

Kasuta tavalisi kirjastiile ning tähefonte 
Väldi eksootilisi kirjastiile ja jäta hingamisruumi eri lõikude vahele

Loe ka:

Teeme selgeks: milline CV aitab Sul päriselt tööle saada?

Mida värbajad Sinu CV-st lugeda tahavad?