2023-08-23 14:48:55

Uuring: 46% tööandjatest plaanib veel tänavu lisajõudu värvata

26.10.2020

46% tööandjatest plaanib veel tänavu lisajõudu värvata

Juba kaheteistkümnendat järjestikust sügist uuris CVKeskus.ee koos Palgainfo Agentuuriga tööandjate lähiaja värbamis- ja palgaplaane. Uuringu esmastest tulemustest selgus, et ligikaudu pooled tööandjad on aktiivselt värbamas ja palgalangused on valdavalt lõppenud.
Järgmiste kuude jooksul (oktoober – detsember) plaanib 46% tööandjatest värvata uusi töötajaid, kolmandik kavatseb uuele aastale vastu minna olemasolevate töötajatega, 6% organisatsioonidest näeb vajadust hoopiski koondada ning ülejäänud ei ole veel lähikuude värbamisplaanide osas oma otsust langetanud.

Iga viies tööandja (21%) on värbamas, sest plaanib veel tänavu luua uusi töökohti. Suuremal osal organisatsioonidest tuleneb värbamisvajadus aga lahkuvate töötajate või ajutiselt töölt eemal olevate töötajate asendamisest, kuid ka vajadusest värvata hooajalistele töödele.

Palgalangus jäi kevadesse

Tööandjate küsitlus näitab, et suurem palgalangus jäi kevadesse ning järgmiste kuude jooksul ei kavatse enamik tööandjaid töötasu vähendada. Palku kavatseb langetada vaid 2% tööandjatest – aasta varem plaanis palgalangust 1% tööandjatest.

Palgatõusu plaanib aga järgmisel kuuel kuul 20% tööandjatest, mida on siiski kaks korda vähem kui aasta tagasi samal ajal, mil palgatõusu kavandas 43% tööandjatest. Lisaks plaanitakse 2% organisatsioonides taastada varasem palgatase. Palgatõusu on enim loota spetsialistidel ja oskustöölistel, kõige vähem aga klienditeenindajatel, kontoriametnikel ja lihttöölistel.

Rohkem kui pooled tööandjad (55%) kavatsevad jätta palgatasemed praegusega samale tasemele ja 21% organisatsioonidest veel palkade osas oma otsust langetanud.

Eesti suurima tööportaali CVKeskus.ee ja sõltumatu uuringute agentuuri Palgainfo Agentuur tööandjate uuringu esmased tulemused põhinevad 443 tööandja tagasisidel, kes annavad kokku tööd umbes 40 000 töötajale üle Eesti.

Põhjaliku uuringu kokkuvõtte saab tellida Palgainfo Agentuuri lehelt.

Põhipalkade muutused ja prognoosid 2021


Loe ka: Tööpakkumistele laekub hetkel tuhandeid kandidaate