2023-08-23 14:48:55

TOP 35: kümnendi Eesti ihaldusväärseimad tööandjad

12.01.2021

TOP 35: kümnendi Eesti ihaldusväärseimad tööandjad

Igal aastal viib CVKeskus.ee läbi Eesti ihaldusväärseimate tööandjate valimise, et selgitada välja ettevõtted, kus eestimaalased kõige rohkem töötada sooviksid.

Armastatuimate ettevõtete valimisse on viimase kümne aasta jooksul andnud oma panuse üle 52 000 inimese ja selle tulemusel on selgunud möödunud kümnendi 35 kõige ihaldusväärseimat tööandjat.

Millised ettevõtted on leidnud tee eestimaalaste südametesse? Veelgi enam, missugust tööandjat peavad töötajad ihaldusväärseks ehk millest koosneb ühe hea tööandja retsept?
Esikoha vääriliseks on aastate jooksul hinnatud kolme tööandjat – Eesti Energia, Telia Eesti ja Skype Technologies.

Kõige rohkem, koguni seitsmel korral, on esimesel kohal võidutsenud Eesti Energia (aastatel 2012 – 2013 ja 2015 – 2019), mis paigutabki ettevõtte ka viimase kümnendi koondedetabelis esimesele kohale.

Teiselt kohalt leiame 2020. aastal ihaldusväärseimaks tööandjaks valitud Telia Eesti ja kolmandalt kohalt 2014. aastal ihaldusväärseimaks tööandjaks nimetatud Skype Technologies.

Lisaks on püsivalt kõrget taset näidanud ja seeläbi igal aastal ihaldusväärseimate tööandjate sekka jõudnud ka Swedbank, Playtech Estonia, LHV Pank, Nortal (sh Webmedia Group) ja Microsoft Estonia.

Erinevate sektorite parimad tööandjad

Erinevate valdkondade lõikes on kümnendi ihaldusväärseim tööstus- ja tootmissektori tööandja Eesti Energia, finantssektoris Swedbank, kaubanduses Tallinna Kaubamaja, infotehnoloogia- ja telekommunikatsiooni valdkonnas Telia Eesti ning turismisektoris (sh reisijate transport) Tallink Grupp.

Huvi infotehnoloogia- ja finantsvaldkonna ettevõtete vastu järjest kasvab

Aastast aastasse on ihaldusväärsete tööandjate edetabelis muutunud üha domineerivamaks ettevõtted, kes pakuvad võimalusi panustada tehnoloogia- ja finantsvaldkonna arengusse. Nii võiski leida kümne aasta vältel korduvalt esikolmikust ka kolme pangandus- ja infotehnoloogiasektori tööandjat – Swedbank, LHV Pank ja TransferWise.

Ettevõte Bolt Technologies, kes jõudis oma debüütaastal ihaldusväärseimate tööandjate edetabelis kohe esikümne sekka, on samuti üks ere näide innovaatiliste ettevõtete võidukäigust töötajate südametesse.

Milles peitub ihaldusväärse tööandja saladus?

Iga-aastase uuringu käigus palutakse töötajatel hinnata ka tööandjate erinevaid omadusi, et saaksime paremini mõista, mis teeb ühe tööandja ihaldusväärseks.

Uuringu tulemustest on selgelt näha, et kuigi hea töötasu on kindlasti üks omadustest, mida töötajad parimate tööandjate puhul alati välja toovad, ei piisa siiski ainult rahast töötajate südame võitmiseks.

Töövõtjate tagasisidest selgub, et ihaldusväärsed tööandjad on innovaatilised ettevõtted, kus töötavad ettevõtlikud inimesed. Lisaks on oluline ka organisatsiooni üldine hea maine ja see, et ettevõttes oleks võimalik end teostada, areneda ning karjääri teha. Samuti on töötajatele üha olulisem, et ettevõtte missioon läheks neile korda.
Ihaldusväärse tööandja omadused
TOP 35: Eesti kõige ihaldusväärsemad tööandjad aastatel 2011-2020
Koht / Ettevõte

1. Eesti Energia AS
2. Telia Eesti AS
3. Skype Technologies OÜ
4. Swedbank AS
5. Playtech Estonia OÜ
6. LHV Pank AS
7. TransferWise Ltd Eesti filiaal
8. Tallink Grupp AS
9. ABB AS
10. Nortal AS
11. SEB Pank AS
12. Microsoft Estonia OÜ
13. Pipedrive OÜ
14. Elisa Eesti AS
15. Tallinna Kaubamaja AS
16. Riigimetsa Majandamise Keskus (RMK)
17. Orkla Eesti AS (Kalev ja Põltsamaa Felix)
18. Cleveron AS
19. Tartu Ülikool
20. Eesti Rahvusringhääling (ERR)
21. Tallinna Lennujaam AS
22. Eesti Pank
23. Bolt Technology OÜ
24. Riigikogu
25. Nordea Bank Abp Eesti filiaal
26. Utilitas
27. Ericsson Eesti AS
28. Merko Ehitus Eesti AS
29. Kaitseressursside Amet
30. Estonian Air AS
31. Estravel AS
32. Helmes AS
33. A. Le Coq AS
34. Apollo Group OÜ
35. Baltika AS
Kümnendi ihaldusväärseimad tööandjad