2023-08-23 14:48:55

Tööpakkumiste arv kahekordistus

12.05.2021

Tööpakkumiste arv kahekordistus

Selle aasta kevad on tulnud teistmoodi – kui eelmisel aastal samal ajal pigem koondati töötajaid ja peatati personaliotsinguid, siis praegune tööpakkumiste arv teeb silmad ette ka eelmise aasta pandeemiale eelnenud kuudele.

Keda tööandjad otsivad ja milliste valdkondade tööpakkumiste arv on kõige enam kasvanud?
Võrreldes eelmise aasta sama ajaga, on tööpakkumiste arv praeguseks rohkem kui kahekordistunud (132%) ja ületab ka tervisekriisile eelnenud kuude taset.

Tööpakkumiste arvu kasv on hoogustunud just viimastel kuudel – näiteks võrreldes 2021. aasta algusega avaldati aprillis CVKeskus.ee tööportaalis tervelt 43% rohkem tööpakkumisi.

Kui eelmise aasta teises pooles vedasid tööpakkumiste arvu taastumist spetsialistidele ja ka oskustöölistele suunatud tööpakkumised, siis praegu on andnud tööpakkumiste arvu kasvule suurt hoogu juurde piirangute leevendamine, mis pani paljusid kauplusi ja HoReCa-sektori tööandjaid tööjõudu otsima.

Teenindajate ja müügitöötajate leidmiseks avaldati aprillis eelmise kuuga võrreldes tervelt 73% rohkem ja aasta algusega võrreldes pea kaks korda rohkem tööpakkumisi (+96%).
Tööpakkumiste arvu kasv jaanuar - aprill 2021
Tööotsijad on endiselt väga aktiivsed

Kui eelmise aasta kevadel alanud tervisekriisi alguses vähenes ajutiselt ka tööotsijate valmisolek kandideerida, siis tänavu kevadel on kandideerimiste koguarvud püsinud rekordkõrgel tasemel.

Töötushüvitiste lõppemisest tulenevalt peaks lähiajal kasvama ka aktiivsus nende inimeste poolt, kes tervisekriisi tõttu tööta jäid.

Kuna tööpakkumiste arv on aga kiirelt kasvanud, on seeläbi siiski konkurents ühe ametikoha nimel langenud, mis parandab ka inimeste võimalusi lihtsamini tööd leida.

Turismi sektor ootab endiselt paremaid aegu

Ainus valdkond, kus tööpakkumiste arv aprillis ei ületanud tervisekriisile eelnenud kuude taset, oli turism. Küll aga aprillikuu teises pooles hakkas tööpakkumiste arv ka selles valdkonnas kiiresti suurenema, kerkides märtsiga võrreldes koguni 144%.