2023-08-23 14:48:55

Selgusid I kvartalis tööotsijatele enim huvi pakkunud tööandjad

27.04.2021

Selgusid I kvartalis tööotsijatele enim huvi pakkunud tööandjad

Tööturg on kogumas järjest suuremat hoogu ning tööotsijad on kandideerimisel endiselt väga aktiivsed. Millistele ametikohtadele kandideeritakse enim ning millised ettevõtted on 2021. aasta esimeses kvartalis tööotsijatele enim huvi pakkunud?
Populaarsed ametid on hetkel endiselt kaubandusvaldkonnas (näiteks komplekteerijad, andmesisestajad, kaubapaigutajad, aga ka kullerid) ja ka teenindusega seotud tööd (klienditeenindajad, teenindusjuhid, müügikonsultandid), kus keskmiselt kandideerib ühele ametikohale 100 tööotsijat.

Suurem huvi on ka abitöötajate ametikohtade ja erinevate kontoritööde vastu, kus keskmiselt on kandideerijaid 45% rohkem kui tervisekriisile eelnenud ajal.

Peagi saabuv suvi on pannud aktiivselt kandideerima ka noori, kes soovivad haarata oma esimest töökogemust ja teenida endale taskuraha.
Koostasime nimekirja 2021. aasta esimese kvartali valdkonna populaarseimatest tööandjatest, kes suutsid oma tööpakkumistega tekitada tööotsijates kõige suuremat huvi ehk kelle tööpakkumisi vaadati kõige rohkem.

Populaarseimad tööandjad selgitati välja lähtuvalt sellest, kui suurt huvi suudeti tööotsijate seas tööpakkumistega tekitada, võrreldes sama sektori teiste konkureerivate tööandjate tööpakkumistega. Kuna tööandjad avaldasid tööpakkumisi erinevas koguses, lähtuti ettevõtete võrdlemisel keskmisest näitajast.