2023-08-23 14:48:55

Hooajatöödele kandideerijate arv kahekordistus

17.04.2020

Hooajatöödele kandideerijate arv kahekordistus

Eriolukorrast tulenevalt püsib Eestis kõige populaarsema ametikohana kauba komplekteerija, kuid märkimisväärselt on kasvanud huvi ka hooajatööde vastu, näitab tööportaali CVKeskus.ee värske statistika.
Kõige tahetum amet on kauba komplekteerija, mille ühele tööpakkumisele laekub keskmiselt 191 kandideerimisavaldust ja suurima kandideerijate arvuga tööpakkumisel ületab see isegi 900 tööotsija piiri. Ka populaarseim e-poe administraatori tööpakkumine meelitas kandideerima pea 400 tööotsijat.

Kiirelt on kahekordistunud ka kandideerimiste arv hooajatööpakkumistel – kui möödunud aastal samal ajal kandideeris hooajatöödele keskmiselt 19 kandideerijat, siis tänavu koguni 40.

„Suurim huvi on ladudes ja aianduses pakutavate hooajaliste tööde vastu, kus kandideerijate arvud tööpakkumistel ületavad 60 kandideerija piiri. Samuti on suurem tung suvisele maasikakorjaja ametile,“ toob välja CVKeskus.ee turundusjuht Henry Auväärt.

„Praegune eriolukord on märkimisväärselt suurendanud huvi erinevate hooajaliste tööpakkumiste vastu ja tööandjatel ei tasu karta, et eestimaalased ei ole valmis hooajalisi töid tegema. Näeme üle Eesti avaldatud hooajalistel tööpakkumistel mitmekümnetesse ulatuvaid kandideerijate arve,“ lisab Henry Auväärt.

2/3 tööotsijatest on valmis tänavu hooajatööd tegema

Hiljuti läbi viidud küsitlus kinnitab, et 2/3 tööotsijatest on valmis tänavu hooajatööd tegema. Pea iga neljas hooajatöödest huvitatud tööotsija (18%) sooviks töötada laos näiteks pakkija, sorteerija või komplekteerijana. Lisaks on 14% tööotsijatest huvitatud töötama ka kullerina ja 12% tööst poes näiteks müüja, teenindaja või kauba väljapanijana. Kümnendik töötajatest sooviksid teha hooajalist tööd tootmises või hoopiski aianduses ja põllumajanduses (näiteks maasikakorjajana).

Asukohtade lõikes pakuvad hooajalised tööd enim huvi Lääne-Eestis, sh Pärnumaal, kus koguni 71% aktiivsetest tööotsijatest sooviksid tänavu haarata mõne taolise tööotsa. Tartus on hooajatöödest huvitatud 68% tööotsijatest ja pealinnas 67%. Kõige vähem huvituvad hooajalistest töödest Ida-Eesti tööotsijad, kuid ka seal on enam kui iga teine tööotsija (63%) valmis hooajalist tööpakkumist kaaluma.

Tööandjad on nõudlusele ka vastamas ja iga päev lisandub tööportaali uusi hooajalisi tööpakkumisi. Hetkel leidub CVKeskus.ee tööportaalis pea 100 hooajalist töövõimalust – iga neljas tööpakkumine on põllumajanduses või poes ning iga kümnes laos või töö telefoni teel.

Kõik uued hooajalised ja ajutised tööpakkumised leiad siit