2023-08-23 14:48:55

Eesti ihaldusväärseim tööandja 2016

16.06.2016

Eesti ihaldusväärseim tööandja 2016

CV Keskuse iga-aastasest uuringust, kus osales pea 6000 vastajat üle Eesti, selgusid Eesti hinnatuimad tööandjad. Eesti ihaldusväärseimaks tööandjaks, ehk ettevõtteks, kus Eesti tööotsijad enim töötada sooviksid, valiti ülekaalukalt (9,3% vastanutest) Eesti Energia. Noorema põlvkonna (15—29aastased) tööotsijad hindasid aga ihaldusväärseimaks infotehnoloogia valdkonna ettevõtteid.
Eesti Energia juures hindasid tööotsijad enim võimalust teenida head töötasu (34,7%). Lisaks hinnati Eesti suurima tööandja juures kõrgelt ka võimalusi ettevõttes karjääri teha (20,5%), head mainet tööturul (9,5%) ning meeskonnas peituvat ühtset missioonitunnetust (9%),“ kommenteeris uuringut CV Keskuse turundusjuht Henry Auväärt. Lisaks Eesti Energiale hinnati esikolmikusse Skype Technologies OÜ ning möödunud aastal esikolmikust napilt välja jäänud AS Eesti Telekom. 
"Pikaajaline motivatsioon ei sõltu kenast kuisest palganumbrist"
 
"Kõrge koht edetabelis juba mitmendat aastat järjest kõneleb sellest, et Eesti Energia on eestimaalaste jaoks väga oluline ettevõte ja ka hooliv tööandja oma töötajatele. Olen seda usku, et pikaajaline motivatsioon ei sõltu kenast kuisest palganumbrist, vaid ikka töö sisust ja tähendusest, arenguvõimalustest ja heast meeskonnavaimust. Eesti Energia on ettevõte, kus väljakutsetest puudust pole, kuid kus hinnatakse selle võrra rohkem ka uuenduslikku mõtlemist ja luuakse inimestele võimalusi professionaalseks arenguks,“ sõnas Eesti Energia juhatuse esimees Hando Sutter.

15—29aastased tööotsijad hindasid ihaldusväärseimaks ettevõtteks aga Skype Technologies, kellele järgnes mõne häälega teiseks jäänud TransferWise. „Tööturul tuntud ka kui Y-generatsioon pidas ihaldusväärseimaks infotehnoloogia valdkonna ettevõtteid ning seda suuresti tänu inspireerivale ning innovaatilisele meeskonnale — omadus, millest mõnikümmend aastat tagasi ei osanud tööotsijad tööturul unistadagi. Infotehnoloogia sektori ettevõtted moodustasid noorema põlvkonna TOP 20 ihaldusväärseimatest ettevõtetest koguni 45%, sh Skype Technologies OÜ, Transferwise Ltd Eesti filiaal, Playtech Estonia OÜ, Nortal AS jpt,“ lisas Auväärt.

Skype koht tänavuses ihaldusväärseima tööandja edetabelis on suur rõõm ja eelkõige suur kummardus me oma meeskonnale," sõnas Skype Eesti personalijuht Merle Liisu Lindma. "Kõik saab alguse meie endi inimestest , kes oma igapäevaste mõtete ja tegevustega loovadki selle ihaldusväärseima tööandja – äge toode, põnev töö, tehnilised väljakutsed, rahvusvaheline mõõde, mitmekülgsed ja ühtehoidvad inimesed 30st erinevast rahvusest," lisas Lindma. 
Kairi Pauskari, TransferWise personaliarhitekt peab haruldaseks just TransferWise töötajatele antud otsustusvabadust ning vastutust. „Me värbame tarku inimesi ja me päriselt usaldame neid. Peamine, mis inimeste silma särama paneb, on tähendusrikas töö. Saame teha inimeste jaoks üle kogu maailma olulist asja - muuta finantsmaailma õiglasemaks. Meie ettevõtte üks põhiväärtusi ütlebki: See pole lihtsalt töö, vaid revolutsioon“. Ka Kristi Ansberg, Playtech Estonia personalidirektor leiab, et meeskonnavaim mängib personaliotsingutel suurt rolli: „Suurim kompliment tööandjale ongi see, kui on suudetud luua keskkond, milles praegused töötajad ennast niivõrd hästi tunnevad, et soovivad seda kogemust jagada ka oma sõprade ja heade tuttavatega.“

Edetabeli TOP 20: Koht (Koht eelmisel aastal) Nimi/kaubamärk
1. (1) Eesti Energia AS
2. (2) Skype Technologies OÜ
3. (4) AS Eesti Telekom

4. (3) Transferwise Ltd Eesti filiaal
5. (5) Swedbank AS
6. (98) AS Tallink Grupp
7. (8) Playtech Estonia OÜ
8. (17) AS LHV Pank
9. (10) SEB Pank AS
10. (-) Riigikogu
11. (7) ABB AS
12. (18) Riigimetsa Majandamise Keskus (RMK)
13. (22) Eesti Kaitsevägi
14. (14) Nortal AS
15. (11) Eesti Rahvusringhääling (ERR)
16. (9) Microsoft Estonia OÜ
17. (27) AS Merko Ehitus Eesti
18. (25) Eesti Pank
19. (13) AS Kalev
20. (15) Ericsson Eesti AS


Edetabelist jäid napilt välja Tartu Ülikool, Kaubamaja AS, Tallinna Lennujaam, AS Baltika ning uued tulijad on Eesti Pank, AS Merko Ehitus Eesti, Eesti Kaitsevägi ning viimati 2013. aastal TOP 20-s olnud AS Tallink Grupp. Ihaldusväärseimate tööandjate sekka hinnati tänavu tööotsijate poolt ka Riigikogu, kus rekordilised 53,1% hääletanutest pidas valiku põhjuseks töötajate head töötasu.

Kokku osales uuringus 5974 vastajat üle Eesti erinevatest töövaldkondadest. Eesti ihaldusväärseima tööandja küsitluse tulemusi võetakse arvesse ka Marketingi Instituudi poolt korraldatava "Unistuste tööandja" konkursi võitja väljaselgitamisel.

Heida pilk Eesti suurimale tööpakkumiste otsingule ning vaata, mis ametid Eesti ihaldusväärseimates ettevõtetes hetkel saadaval on »