2023-08-23 14:48:55

Eesti ihaldusväärseim tööandja 2014

16.06.2016

CV Keskuse iga-aastasest uuringust selgusid taaskord Eesti hinnatuimad tööandjad. Töökoha valikul hindavad eestlased enim soovitud tasemel töötasu ning võimalusi erialaseks arenguks.

Eesti ihaldusväärseima tööandja tiitli, mis oli viimased kaks aastat läinud Eesti Energiale, haaras seekord võidukalt endale Skype Technologies. Skype puhul hinnati lisaks töötasule, töötajate väärtustamisele, heale töökeskkonnale ja kolleegidele ka ettevõtte innovaatilisust ja sportimisvõimalusi.

CV Keskuse turundusjuhi, Henry Auväärti sõnul hindavad eestlased töökoha valikul enim soovitud tasemel töötasu (37%), võimalusi erialaseks arenguks (29%), meeldivat kollektiivi (11%) ning sobilikke töötingimusi (10%). Meestele on töökoha valikul tähtsaimal kohal palganumber. Naised hindavad meestest kõrgemalt aga erialast arengut ning sobilikke töötingimusi. Noored peavad tähtsamaks erialast arengut ning meeldivat kollektiivi.

Andurs Järg, Skype Eesti juht: Rahulolevad ja õnnelikud töötajad on ettevõtte kõige paremad saadikud ja teeme parima, et meie inimesed end töö juures hästi tunneksid. Skype on unikaalne töökoht nii Eestis kui kogu maailmas. Esmalt seetõttu, et meie tooted pakuvad huvitavat tööd ja arenguvõimalusi väga erineva hariduse ning valdkondliku taustaga inimestele. Teisalt on iga Skype’i töötaja Eestis suure rahvusvahelise ettevõtte osa ning tegutseb maailmatasemel kolleegide ja väljakutsete keskel. Kolmandaks on vähe ettevõtteid Eestis, kelle tegemised kogu maailmale niivõrd korda läheksid.
Gristel Tali, Eesti Energia personalidirektor: "Nagu varasemad uuringud on näidanud, hinnatakse Eesti Energia puhul lisaks stabiilsele tööle ja ettevõtte tähtsale tegevusvaldkonnale ka head mainet tööandjana. See on väga oluline, mida töötajad mõtlevad ja kuidas oma tööandjast väljaspool tööd räägivad. Kui nemad on oma töö ning ettevõttes toimuvaga rahul, levib ka laiem arusaam, et organisatsoonis on hea töötada. Oleme tiitli eest südamest tänulikud ning loodame, et Eesti Energia tunnustamine lisab noortesse ka uut indu minna õppima erinevaid insenerierialasid - ootame neid avasüli."
Elioni peadirektor, Arti Ots: „Olen väga uhke, et Elioni meeskonnas töötamist nii kõrgelt hinnatakse. Lisan vaid, et inimesed tahavad mitte ainult Elioni tööle tulla, vaid ka siia jääda – keskmiselt on Elioni töötajad olnud ettevõttega seotud 9 aastat. Kindlasti mängivad selles rolli hea töökeskkond, mõistlik töökorraldus ja inimese enese initsiatiivile orienteeritud juhtimine, mida igale Elioni töötajale pakume. Aga sama tähtsad on ettevõttes töötavate inimeste vahelised head suhted ning vaba ja avatud suhtlus nii omavahel, partneritega kui klientidega.“
Edetabeli TOP20: 
Koht (Koht eelmisel aastal) Nimi/kaubamärk
1. (2.) Skype Technologies OÜ 
2. (1.) Eesti Energia AS 
3. (3.) Elion Ettevõtted AS 
4. (4.) Swedbank AS
5. (5.) AS EMT
6. (13.) ABB AS
7. (8.) OÜ Playtech Estonia
8. (11.) AS LHV Pank
9. (18.) Microsoft Estonia OÜ
10. (9.) Nortal AS
11. (14.) Kalev AS
12. (7.) AS SEB Pank
13. (10.) Kaubamaja AS
14. (-) Estravel AS
15. (16.) Eesti Rahvusringhääling (ERR)
16. (12) Eesti Pank
17. (17.) Nordea Bank Finland Plc Eesti filiaal
18. (15.) Riigimetsa Majandamise Keskus (RMK)
19. (-) A. Le Coq AS
20. (-) Transferwise Ltd Eesti filiaal

Edetabelist on välja kukkunud AS Tallink Grupp (mullu 6.), Elisa Eesti AS (19.) ja Tallinna Lennujaama AS (20.). Uued tulijad on Estravel AS, A. Le Coq AS ning Transferwise Ltd Eesti filiaal.

Kokku osales uuringus 4083 vastajat üle Eesti erinevatest töövaldkondadest, neist 94% olid vanuses 20-59 ning 74% olid palgatöötajad või vabakutselised.