AvalehtKarjäärikeskus Palk Töötajad leiavad, et tööandjad oleksid suutelised palku tõstma
 

Töötajad leiavad, et tööandjad oleksid suutelised palku tõstma

Enam kui iga teine töötaja leiab, et tema tööandja oleks suuteline palku tõstma

CVKeskus.ee küsitluse tulemusel selgus, et enam kui iga teine Eesti töötaja leiab, et tema tööandja oleks suuteline palku tõstma. Vaid iga kahekümnes küsitlusele vastanud töövõtja leiab, et tema ettevõttes on palgad konkurentsivõimelised.
„Uurisime kahe Baltikumi riigi – Eesti ja Leedu – töötajate arvamusi nende tööandjate palgatasemete konkurentsivõime kohta, et selgitada välja, kus on palgasurve tugevam,“ ütles Eesti suurima tööportaali CVKeskus.ee Baltikumi kommunikatsioonijuht Henry Auväärt, kes lisas, et tänase seisuga arvab vaid 5% Eesti töövõtjaist, et palgad tema ettevõttes on konkurentsivõimelised.

Enam kui iga teine (58%) Eestis küsitletud töötaja arvab, et tööandja on võimeline talle kõrgemat palka maksma. Leedus leidis aga koguni 76% vastanutest, et tööandja on palgatõusuks võimeline, mis viitab, et palgasurve on Leedus tunduvalt tugevam.

Eestis on hetkel kriitilisemad sektorid finants, ehitus, kinnisvara, turundus ja müük, kus töötajad tunnetavad võimalust palku tõsta ja ootavad tööandja initsiatiivi. Kõige rahulolematumad on oma ettevõtte palgatasemega transpordi-, logistika- ja tööstus- ning tootmissektori töötajad – vaid 1% küsitletuist arvab, et nende ettevõttes on palgad konkurentsivõimelised.
Kõige konkurentsivõimelisemaks hindavad oma palgataset riigisektori töötajad (8%).

Küsitlusele vastas 2763 töötajat (1334 Eestist) erinevatest töövaldkondadest.

Loe ka: PALGAVÕRDLUS | Vaata, millistel ametikohtadel on palk kõige kiiremini kasvanud
Hinda artiklit:
Vastuseid kokku: 0  |  Keskmine hinne: 0
Hinda:
Artiklite otsing