2023-08-23 14:48:55

Kui suurt palka kolmandas kvartalis tööpakkumistel pakuti?

25.10.2021

Kui suurt palka kolmandas kvartalis tööpakkumistel pakuti?

Võtsime luubi alla 8000 avaliku palgaga töökuulutust ning tegime suure avastuse — neis pakutav keskmine brutopalga vahemik oli 13% suurem kui kaks aastat tagasi!

Kõige kiirema hüppe kõrgustesse on teinud palgad Tallinnas ning pea kaks korda kiiremini kui mujal Eestis — võrreldes 2 aasta tagusega kerkisid palgad pealinnas koguni 20%. Samal ajal tõusid palganumbrid Tartus 12%, Pärnus 10% ning Ida-Eestis vaid 2%.

Tallinna suurema palgatõusu põhjuseks võib välja tuua selle, et pealinnas otsitakse rohkem kontoritöötajaid ning spetsialiste — ametid, mis moodustavad pea kolmandiku kõikidest avaliku töötasuga tööpakkumistest.
Palgapakkumised erinevates ametirühmades
Avalik palgapakkumine kutsub kandideerima
CVKeskus.ee innustab tööpakkujaid avaldama ka palganumbreid ning seda põhjusega – avaliku palgaga töökuulutused said kolmandas kvartalis koguni 63% rohkem kandideerimisi kui samaväärsed peidetud palgaga tööpakkumised.

Enim mõjutas see kontoritöötajaid ning keskastmespetsiliste, kus palga avalikustamine suurendas kandideerimiste arvu tervelt 84%! Palga nägemine innustab ka liht- ning oskustöölisi, kuid üsna külmaks jätab see juhipositsioonile kandideerijaid.

Miks peaks aga palganumber olema avalik? Kindlasti mängib palgapakkumiste avalikustamises suurt rolli ka see, et konkurents töövõtja tähelepanu püüdmiseks on viimaste aastate teravaim, mis sunnib tööandjaid väärtuspakkumistega eristuma. Mis saaks aga olla kiireim ning lihtsaim viis seda teha, kui avalikustada palk?