2023-08-23 14:48:55

Kuidas reageerida, kui Sa ei osutunud valituks?

16.06.2016

Kuidas reageerida, kui Sa ei osutunud valituks?

Andsid endast kõik, kuid ootamatult said tööandjalt siiski eitava vastuse? Pettumus on suur ning tahaksid sellest ka tööandjale teada anda. See, et Sa täna antud töökohta aga ei saanud ei tähenda, et Sinu teekond sama ettevõttega enam tulevikus ei ristuks. Kuidas siis käituda eitava vastuse korral nii, et Sa ei kahjustaks oma mainet Eesti pisikesel tööturul.

Tagasiside
Saada personalijuhile või Sinu intervjueerijale vastukiri ning täna teda aja ja võimaluse eest. Lisaks uuri, kas ta on valmis jagama rohkem infot tehtud otsusest. Näita, et mõistad langetatud valikut, kuid soovid teada saada oma nõrgad küljed, et saaksid nende kallal veel vaeva näha. Oma nõrkuste tundmine annab Sulle võimaluse need hävitada või rõhutada järgmisel kandideerimisel veelgi enam oma tugevaid külgi.


Kas oled pakkumistele avatud?
Kui ettevõtte väärtused ühtisid Sinu tõekspidamistega, siis anna sellest intervjueerijale ka teada. Ütle, et oled avatud ka teistele pakkumistele ning palu tal Sinu CV alles hoida ja võimaluse avanedes taaskord ühendust võtta.

Käitu professionaalselt!
Ei väsi rõhutamast, et suurim viga, mis teha saaksid, on sildade põletamine! Eesti on lihtsalt liiga pisike, et riskida tööturul oma maine kahjustamisega. Ära riku oma tulevasi võimalusi sellega, et täna Sinus negatiivsed emotsioonid süttivad.

Pea meeles, et see, kuidas Sa reageerid eitavale vastusele võib saada määravaks ka järgmisel kandideerimisel. Õpi tehtud vigadest ning arenda viimasel intervjuul esile kerkinud nõrkusi, et suudaksid järgmisel korral osavam olla ning seljatada kõik teised kandideerijad.

Heida pilk peale ka: värsketele tööpakkumistele Sinu valdkonnas »