2023-08-23 14:48:55

IKEA värbab sügisel avatavasse poodi uusi töötajaid

08.03.2022

Rootsi mööbliettevõte IKEA avab 2022. aasta sügisel Tallinna külje all Kurna külas oma esimese suure poe ning värbab sellega seoses ligemale 300 uut töötajat: müügikonsultandid, laotöötajad, restoranitöötajad, disainerid jpt.

IKEA Eesti inimeste ja kultuuri juhi Inga Kerese sõnul on ettevõtte visioon luua parem igapäevaelu paljudele, sealhulgas enda töötajatele. Seega loob organisatsioon rohkem kui lihtsalt töökoha.

IKEA soosib võrdsust

„IKEAs töötame põhimõttel, et kõik on olulised. Vastastikune lugupidamine, üksteise hindamine ja sõbralik õhkkond on osa igapäevatööst. Samuti on IKEAs kõik ametikohad võrdselt olulised ning iga inimest austatakse ja väärtustatakse," sõnas Inga Keres.

Kõik juhid ja nende meeskonnad töötavad samades ruumides, riietuvad samas riietusruumis, söövad samas restoranis ning iga tiimiliige võib alati oma juhi poole pöörduda. „Ühtsuse ja meeskonnatunnetuse kujunemisele aitab kaasa ka ühtne vormiriietus. Lisaks pole meie nimesiltidel märgitud ametinimetust, sest olenemata positsioonist väärivad kõik võrdset austust,“ selgitas Keres.

Töötajad on hoitud

IKEA töötajad on ettevõtte eduloo kõige olulisem osa, mistõttu pakutakse igale töötajale lisahüvesid – omatöötajate allahindlust IKEA toodetele, sporditoetust Stebby keskkonna kaudu ning erinevaid arendavaid koolitusi. „Investeerime teadlikult oma töötajate arengusse ja heaolusse. Oleme tööl enamat kui töökaaslased – pühendame oma aega tähendusrikaste suhete loomisesse, üksteise aitamisse ja tundmaõppimisse,“ ütles Keres.

Oluline osa töökultuuris on traditsiooniline ühiselt peetav kohvipaus ehk FIKA, mis annab võimaluse lõõgastuda, head kohvi nautida ja kaastöötajatega suhelda. IKEAs on tasuta kohv, tee, kakao ja puuviljad ning kõigil töötajatel on võimalus väga taskukohase hinnaga einestada poe töötajate restoranis.

Kui IKEA saavutab seatud eesmärgid, saavad kõik preemiat, olenemata nende ametikohast või osakonnast. Ainus tingimus on see, et töötaja peab olema ettevõttes vähemalt ühe finantsaasta. „Iga töötaja panus on oluline olenemata sellest, mis positsioonil nad tegutsevad. Kui me ühiselt oma eesmärkide poole püüdleme, saame ka ühiselt edu üle rõõmustada,” ütles Keres.

Koht, kus karjääri alustada või sellele uus hoog sisse lükata

IKEA pakub oma töötajatele keskkonda, kus individuaalselt ja professionaalselt areneda. IKEAs on sul võimalus enda karjääriga algust teha või sellele hoopis uus suund anda. Osaline tööaeg, personaalne graafik ja paindlikkus võimaldavad leida kõige paremini sobiva töökorralduse. Nii töötab IKEAs õpilasi, kes oma karjääriga alles algust teevad, kui ka spetsialiste ja teisi töötajaid, kes ettevõtte sees juhiks kasvavad.

„IKEAsse on teretulnud ka inimesed, kes soovivad oma tööelule täiesti uue suuna anda ning karjääripöörde teha,” selgitas Keres. Tööle asudes läbib iga töötaja põhjaliku sisseelamisprogrammi, mis ei anna mitte ainult teadmisi ja praktilisi näpunäiteid töö kohta, vaid võimaldab organisatsiooni, selle kultuuri ja väärtusi põhjalikult tundma õppida.

IKEA hindab kõrgelt personaalset arengut – kui töötaja tahab töö kõrvalt koolis käia, siis soodustatakse seda igati. „Väärtustame loomulikult ka töö- ja eraelu tasakaalu, mistõttu viiakse läbi korrapäraseid arenguvestlusi, kus üheks teemaks on ka töötaja heaolu, era- ja tööelu kombineerimine,” sõnas IKEA Eesti inimeste ja kultuuri juht.

Tunned, et toetav õhkkond ning atraktiivsed karjäärivõimalused on Sinu jaoks? Liitu IKEA tiimiga ja muuda enda argipäevad rõõmsalt sinikollasekirjuks! 

Tutvu IKEA töövõimalustega! »