2023-08-23 14:48:55

5 nõuannet, kuidas raske juhiga toime tulla

25.09.2018

5 nõuannet, kuidas raske juhiga toime tulla

Kindlasti oled kuulnud väljendit, et töökohta valitakse töö sisu ja ettevõtte pärast, kuid lahkutakse hoopiski juhi tõttu. Kui Sinagi oled sattunud raske juhi alluvusse, siis võiksid enne lahkumisavalduse esitamist proovida mõnda järgnevat nippi-trikki. Kui töö on põnev ja ettevõte igati hea, siis ei tahaks ju ainuüksi kehva juhi pärast ametikohta vahetama hakata.
5 soovitust, mida proovida:
1. Tööta end asendamatuks
Kindlasti ei propageeri me varahommikust hilisõhtuni töötamist seitse päeva nädalas, küll aga soovitame Sul tõestada, et oled igas Sulle usaldatud tööülesandes oma ala spetsialist – mida professionaalsem võtmetöötaja Sa oled, seda asendamatumaks muutud. Võib-olla viib Sinu visa töö tegemine hoopis ametikõrgenduse ja sellest tulenevalt ka uue ülemuseni?
2. Aseta end oma juhi kingadesse
Proovi saada aru, millest võisid teie erimeelsused alguse saada. Kas oled ise ehk teinud midagi sellist, mis võis teda pahandada ja tekitada teie kahe vahele jäise barjääri? Loomulikult võib juhtuda, et Sa ei oskagi välja mõelda, mis see olla võis, kuid see on hea lähtekoht, kust alustada.
3. Loobu kaebamise mõttest
Selle asemel, et minna oma ülemusest tema juhile halba rääkima, soovitaksime tungivalt esmalt omavahel suhelda ja proovida leida üles teie erimeelsuse allikad. Kellelegi ei meeldi, kui tema selja taga halba räägitakse – eriti olukorras, kus võib-olla olete üksteist vaid vääriti mõistnud ja probleemi on lihtne lahendada.
4. Ära lase omavahelistel suhetel töökvaliteeti mõjutada
Kindlasti ei tasu oma juhile „tagasi teha“ sellega, et hakkad oma tööd kehvemini või aeglasemalt tegema. See ei jäta Sinust kohe kindlasti head muljet ja kahjustad sellise käitumisega tõenäoliselt vaid iseennast, mitte oma juhti.
5. Kui miski muu ei aita – leia endale parem ülemus
Kui kõik Sinu heatahtlikud tegevused, sõbralikud jutuajamised ja suurepärased töötulemused ikkagi olukorda ei paranda, siis võib-olla on tõesti aeg otsida endale uus töökoht, kus loodetavasti ootab Sind ka parem juht.