2023-08-23 14:48:55

6 põhjust, miks just detsembris uusi töötajaid otsida

27.11.2019

6 põhjust, miks just detsembris uusi töötajaid otsida

Aasta viimane kuu on taas peagi ukse ees ning töötempo hakkab paljudes kohtades vaikselt aeglustuma. Detsember kohe on selline aeg, mil tahaks kõik tööalased projektid võimalusel ära lõpetada ja jõulumeeleolus kolleegidega pisut pikemalt kööginurgas juttu ajada.

Kuigi võiks arvata, et ka tööotsingutest võetakse pikem puhkus, on asi tegelikult hoopis vastupidine – just aasta lõpus tehakse enda jaoks karjäärialaseid kokkuvõtteid, peetakse juhtidega arenguvestlusi, lõppevad paljud tähtajalised töölepingud ja töötajad soovivad alustada uut aastat värskelt lehelt koos uue tööga. See aga annab suurepärase võimaluse tööandjatel leida endale kauaoodatud spetsialist.
Siin on 6 mõjuvat põhjust, miks tasub panustada töötajate otsingusse just detsembris:
Paljud ettevõtted on puhkuse lainel
Nii nagu töötajad ootavad ka ettevõtte juhid tavaliselt pikisilmi detsembrit, et lõpetada eelarve planeerimised, teha aastakokkuvõtted ja suunduda energia kogumiseks lühemale või pikemale puhkusele. Just seetõttu ei ajastata sageli sellesse kuusse ka suuremaid personaliotsinguid.

Samas on see just parim aeg jõuda konkurentidest ette ja noppida tööturult neid, kes on otsustanud uuel aastal edasi liikuda. Lisaks ei pea siis jaanuaris ja veebruaris võistlema kõigi teiste ettevõtetega, kellel on järsult tekkinud töökäte asendamise vajadus seoses sellega, et töötajad on otsustanud uue aasta saabudes karjääriteel edasi liikuda.
Rohkem vaba aega
Pühade saabumise eel ja ajal tekib inimestel rohkem aega süveneda erinevatesse tööpakkumistesse, korrastada enda kandideerimiseks vajalikud dokumendid ja suhelda pikemalt värbamisspetsialistidega. Kuna töötempo on rahulikum ka paljude ettevõtete jaoks, siis on ideaalne aeg pidada põhjalikumaid töövestluseid ja valida enda jaoks tõesti kõige sobivam kandidaat.
Rohkem avatud muutustele
2019. aasta esimeses pooles korraldatud tööturu-uuringust selgus tõsiasi, et tervelt 75% töötajatest on avatud uutele tööpakkumistele ja iga teine töötaja on saanud tööandjatelt kutseid tööle kandideerimiseks. Seda teades on hea enda personaliotsinguid planeerides kasutada ära aega, mil meenutatakse inimestele aasta alguses antud lubadusi ja utsitatakse mõtlema ka uue aasta soovidele. Kindlasti on nii mõnelgi töötajal antud endale lubadus leida parem töö, mida ta siis püüab ehk aasta lõpus veel kiiremas korras täitma asuda.
Internetis veedetud aeg pikeneb
Detsember on võrreldes teiste kuudega tavaliselt kõige tihedamalt täis pikitud erinevate sündmustega – on ju vaja osaleda tihtipeale ettevõtte jõulupeol, käia lastega lasteaia- või kooliüritusel, sõita jõulude ajal mööda Eestimaad ringi või lausa põigata korra välismaale, et ikka kõigi sugulastega ühise laua taga istuda. Ja muidugi peab ilusaid hetki ka sõpradele ja tuttavatele interneti vahendusel jagama!

Seetõttu on just detsembris palju lihtsam jääda võimalikele kandidaatidele tööpakkumisega silma – nad on juba nagunii Internetis!
Eelarve ülejäägid tuleb ära kulutada
Iga aasta lõpus vaadatakse ettevõtetes üle, kas kõik vahendid on kasutatud või on võimalik veel teha näiteks viimase hetke oste. Selle asemel, et osta kiirustades mõni ebavajalik asi, soovitame pigem suunata üle jääv summa võimalusel uue töötaja otsimisse, mis on pikemaajalisem investeering ettevõtte arengusse.
Jäta uue töötaja sisseelamise periood eelmisesse aastasse!
40% tööandjatest kavatseb uuel poolaastal luua uusi töökohti, et püüda kõrgemaid eesmärke ja kasvada. Uue töötaja värbamise planeerimisega unustatakse aga tihtipeale sisseelamise periood – meeskonnaga liitudes tuleb kohaneda nii uue töökultuuri, tööülesannetega kui ka töövahenditega. Värvates töötaja juba detsembris, on temast uue aasta alguses juba märksa rohkem abi!

Tööpakkumise saad lihtsasti koostada siit »
Vajad töötajate otsingutel abi? Küsi julgelt lisainfot ka meie suurte kogemustega värbamisosakonna personaliotsingu teenuste kohta: hr@cvkeskus.ee või helista 699 7680.