2023-08-23 14:48:55

Välismaa tööotsijad eelistavad Eestit teistele Balti riikidele

16.06.2016

Välismaa tööotsijad eelistavad Eestit teistele Balti riikidele

Eesti edestab maailma ihaldusväärseimate sihtriikide seas tööotsijate silmis nii Lätit kui Leedut, selgus CV Keskuse tööportaali ning partnerite tööjõu liikuvuse uuringust, kus osales enam kui 200 000 tööotsijat üle maailma.

Maailma ihaldusväärseimaks sihtriigiks on tööotsijate silmis endiselt Ameerika Ühendriigid, kuid Baltimaade edetabelit juhib selgelt Eesti, paiknedes pingereas 67-ndal positsioonil. Nii Läti kui ka Leedu jäävad meist tahapoole, saavutades vastavalt 88. ning 82. koha.


Pea kolmandik tööotsijatest, kes sooviksid Eestisse tööle tulla, paiknevad aga naaberriigis Soomes, mis näitab ka suurt tagasirände osakaalu. Eestisse sooviksid tööle tulla ka 14% Leedu, 9% Ukraina, 8% Prantsusmaa, Läti, Taani, Portugali ning Poola tööotsijatest ning 7% Rootsi ja Iisraeli tööotsijatest.

Riigid, kus suurim arv tööotsijaid sooviksid tööle asuda Eestis

Välismaine tööjõud sooviks Eestis tööle asuda peamiselt tööstus- (23%), klienditeenindus -(14%) ning infotehnoloogia (14%) sektorites, kuhu Eesti tööandjad ka järgmistel aastatel enim tööjõudu otsivad. Koguni 67% tööotsijatest, kes sooviksid Eestisse tööle asuda, omavad ka kõrgharidust.

Peamiseks põhjuseks, miks tööotsijad sooviksid tööle asuda Eestis, on soov suurendada oma teadmisi ning kogemusi üldisemalt (76%), võimalus saada rahvusvahelist töökogemust (73%) ning elada teistsuguses kultuuriruumis (68%). Lisaks hindavad välismaised tööotsijad kõrgelt ka Eesti tööpakkumiste atraktiivsust (64%) ning võimalust panna end proovile (63%).

Uuringus osales 203 756 tööotsijat üle maailma. Uuring viidi läbi koostöös The Network grupi liikmete ning The Boston Consulting Group-ga. The Network gruppi (www.the-network.com) kuulub üle 50 juhtiva tööportaali üle maailma, mida külastab igakuiselt kokku üle 200 miljoni kasutaja ning mille liikmeks on ka CV Keskus. The Boston Consulting Group (BCG www.bcg.com) on rahvusvaheline juhtimisalast konsulteerimist pakkuv ettevõte.