2023-08-23 14:48:55

Kuidas edukas personalitöötaja end tasemel hoiab?

22.03.2022

Personalivaldkond on äärmiselt lai ning kiiresti arenev, mistõttu on oluline end uute trendidega pidevalt kursis hoida. Kuidas aga olla kindel, millised trendid just Sinu organisatsiooni ning eesmärkidega sobituvad?

EBS Personalijuhtide arenguprogrammi vilistlase ning Riigi Kaitseinvesteeringute Keskuses töötava Sigrid Sinnepi sõnul ei tohi personalijuht lubada endale mõtteviisi „alati on nii tehtud“ kinni jäämist, sest ajas muutuvad nii sisemised kui välimised tegurid, mis personalitööd suuresti mõjutavad. Iga organisatsioon on erinev ning sellest lähtuvalt kujuneb personalijuhi roll ja vastupidi – personalijuhi tööl on võimalus kujundada nii enda kui terve organisatsiooni arengut.

Personalijuht peab tundma organisatsiooni põhiprotsesse

“Personalitööks vajalikud võtmetegurid on aja- ja enesejuhtimine, suhtlemisoskus ning kiire ümberlülitamisvõime ühelt ülesandelt teisele, kuna igapäevaselt tuleb lahendada väga palju erinevaid küsimusi,“ toob Sigrid Sinnep esile personalijuhtidele olulisi isikuomadusi, mida pidevalt arendada tuleb.

Vähemolulisem ei ole ka adapteerumisvõime, mis on oluline eelkõige digitaliseerimise ning globaliseerimise tõttu. See kõik sunnib tööandjaid mõtlema, kuidas ehitada üles tugev bränd, hoolitseda oma töötajate eest ning luua organisatsioonisiseseid karjäärivõimalusi.

Hoia end tasemel ning ole valmis õppima!

Kui sinu eesmärgiks on olla edukas juht ning püsida ambitsioonikas ka mõne aja möödudes, on kindlasti oluline hoida end kursis oma valdkonnas toimuvaga. „Tutvudes erinevate uuringute ning praktikatega, võid saada häid ideid ja uusi lahendusi, mida enda organisatsiooni tarvis kohandada,“ ütleb Sinnep. Tema soovituste hulka kuuluvad nii taskuhäälingute kuulamine, erinevates projektides kaasalöömine kui arenguprogrammides osalemine. Näiteks nagu seda on EBS Executive Education programm!

20. septembril stardib EBS Personalijuhtimise arenguprogrammi uus lend, kus 30 tuntud juhti, praktikut ja tippkoolitajat annavad osalejatele teadmisi ja oskusi organisatsioonis personalijuhtimise arendamiseks ning tipptasemel personalijuhiks kasvamisel.

Personalijuhtide võrgustamine – kõige suurem väärtus


Üle 10 aasta personalivaldkonna kogemusega Jelena Praakel osales personalijuhtide arenguprogrammis 2021. aastal ning haaras programmist rohkelt uusi teadmisi, põnevaid kogemusi ning enda jaoks kõige olulisema –  personalitöötajate võrgustiku suurenemise! „Meil oli väike grupp, kellega koos sai aega veeta ja kogemusi jagada. Kindlasti olen leidnud endale uusi mõttekaaslasi ja inimesi, kelle poole saab alati pöörduda,“ kirjeldab Praakel suurimat võitu.

Jelena Praakel

Lisaks tööalastele teadmistele arendab programm oskuseid, mis ka eraelus kasulikuks osutuvad. Näiteks nagu prioritiseerimine! „Antud programmi raames teadvustasin endale, et enda jaoks peab aega leidma ning kõige jõuda ei olegi võimalik,“ jagab Praakel enda soovitust läbipõlemisest hoidumisest.

Hea juht ei lakka õppimast

Praakeli sõnul on programm suurimaks väärtuseks töötajale, kes otsib vaheldust ega ei pelga mugavustsoonist välja tulla. Viimane on eduka juhi oluline omadus, sest nii, kuidas areneb organisatsioon, tuleb ka personalijuhil muutustega kaasas käia. „Konkurentsis püsimiseks ei saa personalijuhtimine olla enam üksnes „kaadritöö“, vaid vajab strateegilist lähenemist, mis toetab organisatsiooni eesmärke,“ lisab Sinnep.

Enesekindel personalijuht teab, et teeb õigeid asju ja viib vajalikud muutused ellu. Ta on mõjusam ja enesekindlam ning võrdväärne partner tippjuhtkonnas. Hoia end tasemel ning ole valmis õppima!

Haara võimalusest end juhina arendada

Soovid võita tasuta pääse EBS personalijuhtimise arenguprogrammi? Uuenda oma olemasolevat CV-d või loo uus! Seega lisaks võimalusele osaleda EBS’i arenguprogrammis, saad ka CV värskendatud, mis omakorda tekitab Sulle tööturul häid valikuid juurde. Kampaania kestab 01.02.2022 - 31.03.2022. Loosimine toimub 04.04.2022!