2023-08-23 14:48:55

Hooajaliste tööpakkumiste arv on rekordtasemel

16.06.2016

Alates 2010. aastast on hooajaliste tööpakkumiste arv olnud tõusujoonel ning viimasel kolmel aastal on hooajatöö pakkumiste arv kasvanud aastas keskmiselt 14%. Möödunud aastal oli hooajalisi tööpakkumisi koguni 40% rohkem kui kriisile eelnenud 2007. aastal.

„Tänavu oli juba märtsis hooajaliste tööpakkumiste kasv 21% võrreldes möödunud aasta sama perioodiga. Hooajaliste tööpakkumiste kasv saab tavaliselt hoo sisse aprillikuust“, lisas CV Keskuse turundusjuht Henry Auväärt. „Populaarsemad kategooriad on endiselt klienditeenindus ja müük, kuid hooajalisi tööpakkumisi võib täna leida praktiliselt kõikidest valdkondadest. Keskmine pakutav brutopalk kuus on avaliku palganumbriga hooajalistel pakkumistel alates 622,4 kuni 932 eurot. 36%-l hooajalistest tööpakkumistest on täna palganumber avalikult märgitud.“.

Hooajatöö soovijaid on täna andmebaasis 63 159, mis on 26% enam kui kaks aastat tagasi. Hetkel on hooajalisi tööpakkumisi CV Keskuses 314, kuid töökohti on kindlasti rohkem, sest mõnele positsioonile värvatakse hooajatöödel korraga mitu inimest. Hooajalised tööpakkumised sisaldavad lisaks Eesti-sisestele pakkumistele ka välismaiseid kohti, mis annab hea võimaluse omandada suvehooajal ka rahvusvahelist töökogemust. Statistikasse ei ole lisatud Läti ja Leedu sõsarportaalide ja töötukassa tööpakkumisi.

Hooajalised tööpakkumised on väga hea võimalus noortel praktilist töökogemust omandada ning muidugi teenida ka lisaraha. Viimases noortele suunatud uuringus tuli välja, et koguni 90% noortest kas kavatseb tööle minna või töötab juba täna kooli kõrvalt. Sellest võime järeldada, et noored tunnetavad tööturul vajadust lisaks teooriale ka praktilist töökogemust hankida.