2023-08-23 14:48:55

Ettevõte saab areneda ainult siis, kui töötajad arenevad

16.06.2016

SWISS PROPERTY AS sai silmapaistva personaliotsingu kampaania eest CV Keskuse värbamisosakonna eripreemia, aunimetuse „tulevikutegija“. "Sama oluline kui töökogemus ja pädevus on töötaja ning tööandja väärtuste ja mõttemaailma ühtimine", kommenteeris ettevõtte inimressursside juht Annika Lootus.

Swiss Property sõnum tööotsijatele on ühene: parim tööandja otsib parimaid töötajaid.Me ei tahtnud kirjutada lihtsalt kuiva tekstiga töökuulutust, vaid tulime mõttele kasutada värbamiskampaanias oma rahulolevate töötajate pilte ning omanike visiooni. Ei saa salata, et eestlaste tagasihoidlikkust reklaamis osalemiseks oli raske murda, kuid kampaania toimis suurepäraselt! Ja see, et meid märgiti ära „Unistuste tööandja“ konverentsil, läks meie töötajatele ning omanikele väga hinge.

Lootus lisab, et kuigi spetsiifilisi insenere ja arhitekte on Eestis keerukas leida, said tõesti pakutud ametikohad tänu kampaaniale kiirelt täidetud. „Tõenäoliselt on spetsialistid harjunud olema mugavustsoonis, kuid nende jaoks tundus ahvatlev võimalus teha midagi suuremat. See, et Eesti inimestele on usaldatud kogu Šveitsi firma disain ja tootmine, on suur tunnustus kogu meie rahvale.“Lootuse sõnul pole nad üle ostnud ühtegi töötajat, vaid kõik on ise nende juurde tee leidnud. Ta lisab, et samas on töötajate liikumine tööturul hea – see paneb pingutama ja arenema. „Ettevõte saabki areneda ainult siis, kui töötajad arenevad. Meie omanikud peavad oluliseks tuua firmasse teadmisi ka õppejõudude, raamatute ja koolituste kaudu. Iga töötaja koolituskuludeks on planeeritud 15% tema keskmisest palgast, mis teeb kolme aasta peale ligi pool tema ühe aasta palgast. Lihtsate asjadega saab töötajate elu palju rõõmsamaks ja väärtuslikumaks muuta, tänu millele nad hindavad oma töökohta veel kõrgemalt. Mulluse töötajate laste jõulupeo korraldasime oma kontoris, et näidata perele, kus nende pereema või isa igapäevaselt töötab. Meil käis ka jõuluvana, kes täitis laste saadetud soovid päkapikkudele (väärtuses kuni 20 eurot),“ räägib Lootus. „Töötajatega üheskoos viidi ellu heategevuslik algatus „Kingituste puu”, mille käigus muudeti eriliseks 45 lastekodulapse jõulud Õisu, Koeru ja Tudulinna lastekodus. Iga töötaja sai valida jõulukuuselt kaardi lapse nime ja vanusega ning valmistada talle koos oma perega kingitus.

SWISS PROPERY AS asutati 2013. aastal ja see tegeleb kõrgetasemelise eluasemekinnisvara arhitektuurse ja sisearhitektuurse projekteerimisega. Ettevõte hakkab Eestis ehitama ristkihtpuit-tehnoloogial (CLT) põhinevaid elementmaju, mille toodang läheb 100% ekspordiks Šveitsi. SWISS PROPERY AS investeerib lähima viie aasta jooksul Eesti majandusse 25 miljardit Šveitsi franki.Unistuste tööandja on ettevõte, mille eesmärk pole mitte pelgalt kasumi suurendamine, vaid oma töötajatele pühendumine ning nende motiveerimine. Meie motiveerime oma töötajaid nii koolituste kui ka ühistegevustega, mis toetavad omakorda ettevõtte tegevust ja arengut. Rahulolev töötaja on firma jaoks parim visiitkaart ja reklaamiallikas," lisas SWISS PROPERY omanik ja juht Oliver Wolfensberger.

„Swiss Property püüdis pilku äärmiselt jõulise sisenemisega tööturule, väga täpselt sihitud tööandja kuvandi turundusstrateegiaga. Iga valdkond nõuab oma lähenemist ning kvalifitseeritud ja üsna tihti ka eraettevõtluses aktiivset arhitekti päris samade võtetega ei meelita kui noort IT-guru. Swiss Property töötab igapäevaselt ka olemasolevate töötajate tunnustamise ning motiveerimise nimel ning on seepärast igati oodatult järgmine tulevikutegija Eesti tööturul," põhjendas valikut CV Keskuse värbamisosakonna juht Renita Käsper.


Loe ka: Top 100: Eesti ihaldusväärseimad tööandjad 2015

Autor: Gerli Ramler