2023-08-23 14:48:55

Enam kui kolmandik hooajalistest tööpakkumistest on avaliku palganumbriga

16.06.2016

Enam kui kolmandik hooajalistest tööpakkumistest on avaliku palganumbriga

Hooajaliste tööpakkumiste arvu kasv algab tavapäraselt märtsikuust ning olenevalt aastast püsib kõrgel juuli või augustikuuni. Juba täna leidub CV Keskuse tööportaalis üle 150 hooajalise tööpakkumise, kuid reaalne töökohtade arv on märksa suurem, sest ühele hooajalisele ametikohale värvatakse tavaliselt mitu inimest.

Tööandjad on võrreldes eelmise aasta ning tavakuulutustega tunduvalt julgemad avaldama hooajalistel tööpakkumistel ka palganumbrit. Koguni 39,4% hooajalistest tööpakkumistest on avaldatud avaliku palganumbriga.

 

"Kunagi varem ei ole tööandjad niivõrd julgelt näidanud tööpakkumisel palganumbrit kui täna"


Kunagi varem ei ole tööandjad niivõrd julgelt näidanud tööpakkumisel palganumbrit kui täna, mis on tööotsijatele kindlasti väga julgustav märk ning suurendab kandidaatide arvu. Näib, et aastaid kestnud avaliku palga debatt tööotsijate ning tööandjate vahel on loonud muutuse tööpakkumiste trendis ning tööandjad on märksa julgemad teatud valdkondades palka avalikustama. Eelmisel aastal kasvas avaliku palgaga tööpakkumiste arv koguni 37%,“ lisab CV Keskuse turundusjuht Henry Auväärt.

Kõige julgemalt avaldatakse palganumbrit kultuuri, meelelahutuse, merenduse ning turunduse/reklaami kategooriates, kus enam kui 20% pakkumistest on avaliku palganumbriga. Lisaks leidub suur arv avaliku palganumbriga töökuulutusi ka müügi- ja klienditeeninduse ning ehituse kategooriates,“ lisab Auväärt.

Hooajalisi tööpakkumisi on tänavu otsimas ka rekordarv kasutajaid ning tänase seisuga on CV Keskuse tööportaali andmebaasis koguni 67 234 hooajatööd otsivat tööotsijat, mida on 7% enam kui möödunud aastal.

Hooajatöö annab hea võimaluse erialavahetuseks ning töötaja saab lühiajaliselt töötada mõnes teises valdkonnas, kus paljudest kujuneb hiljem välja ka pikaajaline töökoht. Ka noored saavad oma teadmised ning oskused proovile panna ning näha, kas õpitav eriala sobib neile ka tööalaselt peale kooli lõpetamist. Ka tööandjad hindavad kooli kõrvalt saadud töökogemust ning noor, kes omab lisaks koolist saadud teooriale ka praktilist töökogemust on tööturul märksa enam hinnas ja omab kaasealiste ees suurt konkurentsieelist.


Vaata ka: Värsked hooajalised töö- ja praktikapakkumised