2023-08-23 14:48:55

Milline on maailma kõige kummalisem töökoht?

18.10.2017

Milline on maailma kõige kummalisem töökoht?

Maailmas on küllaga töökohti, mis tunduvad esmapilgul täiesti uskumatud. Kes need küll välja mõtles? Miks? Koostasime Sinu jaoks nimekirja maailma kõige kummalisematest töökohtadest. Millist Sa neist teha tahaksid?
Professionaalne magaja

Kes tööajal ei maga, see palka ei saa! Just sedasi võiks kirjeldada professionaalse magaja argipäeva. Mitmed voodite tootjad palkavad inimesi, kes uute voodite peal magaks ja hindaks nende mugavust. Kui Sind ei kimbuta just unehäired, võib see olla tõeline unistuste töö!

Dinosauruste tolmutaja

Nii nagu saavad tolmuseks voodialused ja aknalauad, tõmbavad tolmu ligi ka sajanditevanused dinosauruste skeletid. See tähendab ühtlasi seda, et keegi peab õrnalt ja hoolikalt neid puhastama! Töökaaslaseks T-Rex? Jah, palun!

Laisklooma lapsehoidja

Jah, lugesid õigesti! Näiteks Costa Rical on Sul võimalik veeta oma päevi koos laiskloomadega. Hommikud algavad väikeste laiskloomade söötmisega, seejärel on aeg minna õue puude otsa ronima ja siis ootab ees magus uinakuaeg! Töö nõuab rohkelt hellust ja tähelepanelikkust – väikeste laiskloomade tervise eest tuleb äärmiselt ettevaatlikult hoolt kanda!

Professionaalne vabandaja

Jaapanis tegutsevad agentuurid, kes vahendavad professionaalsete vabandajate teenuseid. Ei taha tegeleda probleemse kliendiga? Helista ja kutsu endale vabandaja appi!

LEGOde ehitaja

Armastasid lapsena muudkui LEGOdega mängida ja uhkeid hooneid ehitada? Kui soov värviliste klotsidega oma päevi sisustada pole siiani kadunud, siis tasub võtta ühendust LEGOga – ehk naeratab Sulle õnn ja saad jätkata oma karjääri hoopis LEGOde ehitajana?

Jalgrattakalur

Igal aastal leiavad tuhanded rattad oma õnnetu lõpu Amsterdami arvukates kanalites. Selleks, et kitsad kanalid ratastest ei ummistuks, tuleb rattaid sealt pidevalt välja õngitseda. Kaunid kanalivaated garanteeritud!

Golfipallide järele sukelduja

Nii nagu Amsterdamis leiavad jalgrattad tee kanalitesse, juhtub sarnane asi ka golfiväljakutel golfipallidega. Golfiväljakutel olevatest järvedest ja jõgedest tuleb pallid ometigi kätte saada – kes teab, kuhu need sedasi muidu jõuavad?

Liulaskja

Kui veekeskusesse minnes võtad suuna alati liutorudele, siis meil on Sulle hea uudis! Inimestele makstakse selle eest, et nad testiksid uusi liutorusid – kui mugav neist ikkagi on alla sõita? Lase liutorust alla ja saa teada. Tasub uurida!

Deodorandi nuusutaja

Mõni amet on tõepoolest kummaline! Nimelt on olemas professionaalsed deodorantide nuusutajad, kes testivad justnimelt seda, kuidas mõni deodorant ikkagi lõhnab.

Veinipudelite keeraja

Veinipudelite keeraja töö pole kergete killast – parimad veinikeerajad suudavad ühe päevaga keerata ringi kuni 50 000 pudelit! Nõuab see alles pühendumust!

Loomade talendiagent

Tahaksid tegeleda iga päev lemmikloomadega? See on täiesti võimalik! Nimelt on loodud ametikohad agentidele, kes päevast päeva hindavad loomi – kas ja kes mõne rolli filmis või reklaamis küll saada võiks. Kui Sul pole just kassiallergiat, võib see olla üks ütlemata vaheldusrikas töö!

Erasaare hooldaja

Üheks maailma parimaks töökohaks võib tõenäoliselt nimetada erasaare hooldajat, kes tavaliselt mõnele looduskaunile saarele elama palgatakse. Kõlab ju hästi, kas pole? Unelmate töökoha saamise eelduseks on enamasti võimekus oma tegemisi kajastada sotsiaalmeedias ja blogis.

Milline on Sinu meelest kõige kummalisem töö ja millist neist tahaksid Sa ise proovida?