2023-08-23 14:48:55

7 märki, et on aeg otsida endale uus töö

24.07.2018

7 märki, et on aeg otsida endale uus töö

Avastad end viimasel ajal sageli töölt ära tulemise mõttelt? Tunned, et midagi on juba mõnda aega justkui valesti? Sageli näevad töötajad enda ümber märke, mis viitavad töökoha vahetamise vajadusele, ent samas ei võeta vastu ühtegi konkreetset otsust.
Ehk aitavad järgnevad küsimused Sul endas rohkem selgusele jõuda:
1. Kas Sul on „lagi“ ette tulnud?
Sageli hakkavad töötajad otsima uusi väljakutseid siis, kui kõik tööülesanded on juba läbi ja lõhki teada ning väike tüdimus peale tikkumas. Kui oled kindel, et praeguses töökohas pole Sul enam võimalik midagi uut juurde õppida või ametiredelil liikuda, siis võiksid hakata uusi võimalusi otsima.
Lisanipp: kasuta mugavat võimalust ja lase sobivatel tööpakkumistel ise Sinuni jõuda. Vali sobiv töö kategooria ja asukoht ning Sinul jääb vaid sirvida Otsiagendi poolt saadetavaid tööpakkumisi. Pane tööportaal enda kasuks tööle kohe praegu siit.
2. Sisetunne ütleb, et tegid vale valiku?
Tunned, et see töökoht pole ikka Sulle ja intervjuul tutvustatud tööülesanded reaalses elus hoopis midagi muud kui Sinu ettekujutuses? Kui see ebamäärane sisetunne ei taha kuidagi raugeda, tuleks enda sisetunnet usaldada!
3. Sinu töö pole enam see, mis alguses?
Kas Sinu tööülesanded on võrreldes algusajaga totaalse kannapöörde teinud ja tunned, et oled hoopis vales suunas triivimas? Kui jah, siis kas oled rääkinud oma ülemusega, et oma „endist tööd“ tagasi saada?
4. Sul on halb ülemus?
Kas oled proovinud oma ülemusega häid suhteid taastada? Püüdnud aru saada, millest selline suhtumine? Kui tõesti ükski heatahtlik tegu ei aita, siis ära talu seda enam pikemalt ja otsi endale parem ülemus!
5. Sinu töö ei paku enam väljakutseid?
Usume, et hea töökoht peaks pakkuma väljakutseid – kui ikka täpselt üht ja sama aastast aastasse teha, siis ei arene Sinu oskused ja meelgi muutub mõruks. Kas oled proovinud tuua oma tööülesannetesse vaheldust ja vastutust? Või küsinud endale teistsuguse fookusega projekte?
6. Palganumber ei ole vastavuses Sinu panusega?
Kas mingil põhjusel tõusevad vaid Sinu kolleegide palgad, Sina aga saad umbmääraseid vastuseid võimalike boonuste ja palgatõusu kohta? Kui tead, et oled rohkem väärt ja turul kõvasti alamakstud, siis on see piisav põhjus, et hakata otsima uut tööd!
7. Kas Sind oodatakse pikisilmi kuskile mujale tööle?
Kas Sulle tehti otsepakkumine, mis on justkui Sulle loodud või kandideerisid ise huvi pärast mõnele vägagi sobivale tööpakkumisele? Kui jah, siis tõenäoliselt oled otsuse uue töö kasuks juba langetanud ja ei jäägi üle muud, kui soovida Sulle palju edu uuel ametikohal!