2023-08-23 14:48:55

3 põhjust, miks kandideerimisega mitte viivitada

16.05.2018

3 põhjust, miks kandideerimisega mitte viivitada

„Konkurss lõpetatakse sobiva kandidaadi leidmisel“ – ilmselt tuleb Sulle selline lause mõnelt tööpakkumiselt tuttav ette. Kas peaksid juhinduma tööpakkumises kirjapandust ja kohe esimesel võimalusel oma CV teele saatma? Jah, absoluutselt! Lisaks võiksid meelde jätta, et igal juhul ei tasu kandideerimist jätta kuulutuse aegumise päevale. Miks? Võib juhtuda, et selleks ajaks on tööandja saanud nii palju häid CV-sid, et esimesed vestlused on juba peetud ja lõppvalik peaaegu langetatud. Mis põhjusel tööandjad üldse sellist lauset tööpakkumisele lisavad?
1. Tööandjal on uue töötaja leidmisega kiire

Tõenäoliselt on tööandjal mingil põhjusel uue töötaja otsimisega väga kiireks läinud ja isegi, kui tööpakkumine on aktiivne veel mitu nädalat, soovitakse värbamisprotsess võimalikult ruttu lõpetada. Põhjuseid võib olla mitmeid: keegi on ettevõttest ootamatult lahkunud/ lahkumas, töömahud on planeeritust kiiremini suurenenud, mõni projekt on just saanud rahastust jne. Mida varem leiab tööandja uue töötaja, seda kiiremini saab väljavalitud kandidaat oma eelmises töökohas lahkumisavalduse esitada ja peagi tööle asuda.

2. Väljakuulutatud ametikohale kandideerib palju inimesi

Mõni tööpakkumine muutub kiiresti väga populaarseks – põhjuseks on enamasti atraktiivne tööandja bränd (kes siis ei tahaks näiteks Skype-is töötada?) või atraktiivne ametikoht (näiteks turundusassistent, büroojuht, andmesisestaja jpt). See tähendab, et juba esimese ööpäeva jooksul võib tööandja saada mitmekümne sobiliku kandidaadi CV-d. Seega, mida kauem venitad kandideerimisega, seda väiksemad on Sinu võimalused ettevõttesse tööle saada! Seda muidugi eeldusel, et tööandja hakkab kohe aktiivselt kandidaatidega tegelema ega jäta neid näiteks kolmeks nädalaks unustusehõlma. Ära riski – tee oma CV korda ja kandideeri kohe!

3. Tööandja alustab kindlatel aegadel uute inimeste koolitamisega

Mõnes ettevõttes toimub kindla aja tagant uute töötajate koolitamine ja tööandja loodab enne koolitusperioodi algust sobivad kandidaadid üles leida. Selliseid koolitusperioode võib leida näiteks finants-, tootmis-, aga ka IT-valdkonnas.

Kuldreegel: Kui leiad tööpakkumise, mis Sind kõnetab ja kus Sa end juba vaimusilmas töötamas ette kujutad, siis ära jää ootama homset päeva, vaid tee oma CV korda ja kandideeri esimesel võimalusel.