2023-08-23 14:48:55

Soovitused edukaks virtuaalseks tööintervjuuks

03.07.2024

Kas sa teadsid, et 2020. aasta märtsis kasvas Zoomi kasutamine üle 2000% ja Microsoft Teamsi kasutamine tõusis rohkem kui 70%? CVKeskus.ee värbamiskonsultandid, kes viivad aastas läbi üle 250 värbamisprojekti ja 2000 tööintervjuu, kinnitavad, et virtuaalsed intervjuud on tulnud, et jääda. Intervjuud Zoomi või Teamsi vahendusel on mugavad, sest võimaldavad tõhusamat intervjueerimisprotsessi, lihtsustavad ajakavade kokkusobitamist, säästavad raha ja laiendavad kandidaatide valikut.

Virtuaalsed tööintervjuud pakuvad uusi väljakutseid, kuid ka palju võimalusi. Kuigi virtuaalne tööintervjuu ei võimalda kasutada mõningaid traditsioonilisi meetodeid hea mulje jätmiseks, nagu kindel käepigistus, on siiski palju viise, kuidas ekraani tagant oma tulevasele ülemusele muljet avaldada.

Olles hästi ette valmistatud ja teadlik mõlemale poolele olulistest aspektidest, saab iga kandidaat ja tööandja tagada, et intervjuu on edukas ja produktiivne.

CVKeskus.ee värbamisjuhi Grete Adleri sõnul on tänapäeva tööturul virtuaalse tööintervjuu oskuslik läbiviimine kriitilise tähtsusega.

Näpunäited kandidaadile

Tehniline ettevalmistus

Virtuaalse tööintervjuu edu aluseks on kindel tehniline ettevalmistus. Veendu, et sinu internetiühendus on stabiilne ja kiire. Katkendlik ühendus muudab vestluse osapooltele ebamugavaks. võib jätta halva mulje. Kasuta usaldusväärset seadet, eelistatult sülearvutit või lauaarvutit, millel on hea kaamera ja mikrofon. Uuenda vajalik tarkvara nagu Zoom, Microsoft Teams või Skype ning testi kaamera ja mikrofoni töökorda enne intervjuud.

Sobiv keskkond

Vali intervjuuks vaikne ja hästivalgustatud koht, kus ei ole segajaid. Taust olgu puhas ja professionaalne; vajadusel kasuta virtuaalset tausta. Sulge kõik mittevajalikud programmid ja märguanded arvutis, et vältida segadust. Keskkonna valikul mõtle sellele, millise mulje sa soovid jätta. Professionaalsus algab detailidest.

Riietus ja välimus

Kuigi oled kodus, on tähtis riietuda nagu tavalise tööintervjuu puhul. Professionaalne välimus näitab lugupidamist ja aitab sul end paremini tunda. Hoia silmsidet kaameraga, mitte ekraaniga, et luua otsene ja isiklik kontakt intervjueerijaga.

Keha keel ja esinemine

Istu sirgelt ja säilita hea rüht kogu intervjuu vältel. Kasuta käsi loomulikult, et rõhutada oma ideid, kuid ära liialda. Naerata ja ole sõbralik, et luua meeldiv ja positiivne mulje. Keha keel võib olla sama kõnekas kui sõnad.

Ettevalmistus ja harjutamine

Uuri ettevõtte tausta ja valmistu vastama küsimustele nende missiooni ja väärtuste kohta. Harjuta oma vastuseid tavalistele intervjuuküsimustele peegli ees või salvestades end videole. Valmista ette küsimused, mida soovid tööandjalt küsida, et näidata oma huvi ja teadlikkust.

Näpunäited tööandjale

Selged juhised

Saada kandidaadile selged juhised intervjuu toimumise aja, kuupäeva ja platvormi kohta. Lisa juhend, kuidas platvormi kasutada, kui see pole laialt tuntud. Selgus ja läbipaistvus protsessi alguses loob usaldusväärse ja professionaalse mulje.

Tehniline toetus

Paku tehnilist tuge, kui kandidaadil on intervjuu ajal probleeme. Katseta oma varustust ja ühendust enne intervjuud.

Sõbralik algus

Alusta intervjuud lühikese tutvustusega ja loo pingevaba õhkkond. Küsi, kas kandidaadil on kõik tehnilised seadistused korras ja kas ta on valmis alustama. Sõbralik ja pingevaba algus aitab kandidaadil lõõgastuda ja näidata oma parimaid külgi.

Tagasiside andmine

Anna kandidaadile võimalusel tagasiside, olenemata tulemusest. Ole avatud ja läbipaistev kogu värbamisprotsessi jooksul. Konstruktiivne tagasiside on oluline osa kandidaadi arengust ja professionaalsest kasvust.

Vaata ka "Mida värbajad Sinu CV-st lugeda tahavad?"

Aktiveeri CVKeskus.ee uudised ka Google News’is, kus jagame värskeid palgatrende ja hoiame Sind kursis tööturul toimuvaga!