2023-08-23 14:48:55

Mis saab siis, kui avastad keset tööintervjuud, et..

09.12.2016

Mis saab siis, kui avastad keset tööintervjuud, et...

.. ametikoht, mis tundus tõeliselt ahvatlev ja võiks olla just Sinu jaoks see Õige, seda siiski ei ole? Oled parasjagu töövestlusel, kui mõistad, et töökuulutuses kirjeldatu ja tegelik töö sisu ei ole Sinu jaoks piisavas vastavuses, Sinult oodatakse kummalistel kellaaegadel töötamist, Sulle pakutakse oodatust vähem palka või Su sisetunne lihtsalt teatab resoluutselt, et tal ei ole millegipärast head klappi ei ettevõtte ega kohatud töötajatega.
Mida teha olukorras, kus oled enda jaoks juba otsuse vastu võtnud, et pakutav ametikoht siiski ei vasta Sinu ootustele?

Ära torma välja!
Võib tunduda enesestmõistetav, et kasvõi viisakusest ei tõuse ükski kandidaat keset töövestlust püsti ega teata ootamatult, et „stopp, nüüd ma lahkun“. Sellegipoolest julgustame kandidaate pöörama intervjueeritava tähelepanu aspektidele, mis neid häirivad, tekitavad segadust ja panevad vastu võtma otsust kandideerimisest loobuda. Kes teab, ehk on Sinu murele kiire ja lihtne lahendus olemas?

Sildasid ei tasu põletada!
Kõlab klišeena, kuid sildade põletamata jätmises on palju tõde. Võib-olla otsustad töövestlusel, et see ametikoht ei ole Sulle ja mõtled vaid sellele, kuidas kiiremini lahkuda. Siiski tasub mõelda, et intervjueerija võib tulevikus töötada justnimelt Sinu unistuste ettevõttes ja olla taas Sinu intervjueerija. Oleks väga kehv, kui Sinu võimalused saada oma unistuste töö kahaneksid aastatetaguse olukorra tõttu, kus Sa liiga hoolimatult (või lausa ebaviisakalt) kandideerimisprotsessi suhtusid.

Anna alati tagasisidet!
Kui oled otsustanud, et ei soovi antud kandidatuuriga edasi minna, soovitame Sul anda alati tagasisidet, miks oled nii otsustanud. Kui suhtled värbajaga, siis võib juhtuda, et ta oskab Sulle kohe teist ametikohta pakkuda, mis võiks Sulle palju paremini sobida. Ja kui mitte kohe, siis tulevikus. Sama kehtib ka otse ettevõttega suheldes – ehk on neil sarnaseid ametikohti või võimalusi veelgi? Sageli otsustavad kandideerijad alles viimasel hetkel anda teada, et ametikoht ei pakugi tegelikult huvi või veel hullem, lõpetatakse kõnedele või e-mailidele vastamine ja haihtutakse justkui maa alla!

Võta vestlust kui kogemust!
Kandideerijana võid tunda pettumust, et oled veetnud aega ettevõttele sisuka ja korrektse motivatsioonikirja kirjutamisega, vestlusele tulemiseks vaba päeva võtnud ning võib-olla isegi teise linna selle tarbeks sõitnud. Hoolimata katkestatud kandideerimisprotsessist, soovitame Sul võtta aega ja mõelda, mida sa sellest õppisid? Kas oskad järgmisel vestlusel esitada õigemaid küsimusi, tead, millele kohe alguses tähelepanu pöörata või said lihtsalt ühe väärtusliku kogemuse intervjuuks ettevalmistudes?

Pea meeles, et mistahes põhjusel Sinule pettumust valmistanud intervjuu viib Su siiski sammuvõrra lähemale, mitte kaugemale Sinu unistuste tööst.

Heida pilk värsketele tööpakkumistele Sinu valdkonnas siit.