2023-08-23 14:48:55

Nõrgad lubavad, tugevad tegutsevad?

12.01.2021

Nõrgad lubavad, tugevad tegutsevad?

Aastanumbri vahetumine tekitab paljudes tunde, et nüüd on õige aeg teha teoks kõik unistused ja süstib kuhjaga lootust, et see kõik võibki päriselt teoks saada. Mitmed lubadused on muutunud ka väga populaarseks – kes tahab kaalu langetada, kes rohkem sporti teha, kes aga leida endale parem töö, mis paneks taas silmad särama.

Iga uue aasta saabudes teevad paljud endale justkui taaskäivituse ja mõtted liiguvad aina tihedamini sellele, kuidas võiks teha oma elu paremaks, rahulduspakkuvamaks ja edukamaks. Tegelikult lisaks sellele, et aastanumber vahetub, ei muutu ju maagiliselt keskkööl midagi – Sina oled sama, teised on samasugused ja Maa pöörleb ikka ümber oma telje.

Kui aga tunned, et tahaksid tõepoolest muuta midagi oma elus paremaks ja püüelda mingi unistuse poole, siis alustamiseks sobiks ükskõik mis päev – tuleb lihtsalt alustada ja tegutseda.

Tahad olla lubaduste andmises ja saavutamises meister? Siin on Sulle lühike juhend.
Küsi “miks?”
Esiteks, miks Sa üldse soovid mingeid lubadusi anda või midagi saavutama asuda? Kas tunned, et see on Sulle endale vajalik või mõjutavad Sinu soove hoopis Sinu vanemad, soovitusi jagavad sõbrad või ühiskonnas traditsioonilisteks peetavad väärtused?
Hea või kehv tõsiasi on see, et üldiselt õnnestub Sul midagi saavutada vaid siis, kui Sa ka päriselt ise sellest unistad.

Küsi “kuidas?”
Kui oled oma soovid ära sõnastanud, siis esimese asjana pead tegema eeltööd. Näiteks kui soovid võtta kaalust alla, siis peaksid uurima, kuidas muuta enda toiduvalikuid tervislikumaks, seejuures minemata täiesti äärmustesse, mil loed oma igat ampsu ja hullud, kui kalkulaatorisse pole lisatud just seda veiseosa kaloraaži.

Või kui tunned, et oleksid õnnelikum mõnes muus ettevõttes või mõnda muud tööd tehes, siis astu esimene samm ja alusta tööpakkumiste sirvimisega. See aitab Sul viia ennast kurssi sellega, mida tööandjad ootavad ja milliseid oskusi-teadmisi Sul lisaks vaja oleks. Samuti ära unusta uuendada oma CV-d, et anda võimalus ka tööandjatel ennast leida.

Rebi eesmärk tükkideks
Mitmed ajajuhtimise gurud soovitavad suurema projekti või ülesande puhul jagada see väiksemateks sammudeks, sest siis tundub see olevat lihtsamini teostatav. Lisaks saad iga verstaposti läbimisel tunda eduelamust, mis aitaks edasi mäetipu suunas ronida. Seega jaota eesmärk kaheks, kümneks või lausa sajaks tükiks – peaasi, et selle teostamine tunduks reaalne.

Viska vanad harjumused prügikasti
Kui oled kindel, et soovid teekonna oma unistuse suunas ette võtta, pead arvestama sellega, et vanade harjumustega Sa kaugele ei jõua. Uute harjumuste tekkeks pead aga olema valmis neid harjutama, harjutama ja veelkord harjutama. Järjepidevus on see, mida aitab Sul jõuda sinna, kuhu teel oled.

Uus Sina ei pruugi kõigile meeldida
Paratamatult ei pruugi päris kõik mõista, miks oled otsustanud järsku igal päeval kell viis hommikul ärgata, käid neli korda nädalas trennis või kirjutad kõik päeva jooksul kogetud emotsioonid hoolikalt päevikusse üles. Seepärast on vahel kasulik ja vägagi vajalik teha oma lähimas tutvusringkonnas värskendust, et ümbritseda ennast nende inimestega, kes tõeliselt elavad Sinule kaasa. Kõige olulisem on aga see, et Sina ise oleksid uue „minaga“ rahul.

Seega kui oled nii tugev, et anda lubadus, siis ole ka tugev neid täitma. Kui aga oled otsustanud avada endale uued võimalused töömaailmas, siis meie kogenud värbamiseksperdid on valmis Sind sellel teekonnal aitama – tutvu tööotsingu ekspertabi teenusega ning värske ja uuendatud CV saab nagu niuhti valmis. Soovime Sulle palju edu unistuste täitmisel!

Loe ka: 13 inimtüüpi, keda kohtad igas meeskonnas ja kuidas nendega toime tulla