2023-08-23 14:48:55

5 nõuannet, kuidas muuta reeded produktiivsemaks

16.08.2016

Kuidas muuta reeded produktiivsemaks?

Kuidas suhtud Sina reedetesse? Kas annavad need Sulle võimaluse midagi vajalikku ja produktiivset korda saata või pead hoopis pingsat jõllitamisvõistlust ekraaninurgas oleva kellaga? Töötades esmaspäevast reedeni on loomulik, et suurem tööind on raugemas ja produktiivsus sihikindlalt langusteel. Inimesed alustavad ikka uut päeva, nädalat või projekti suurema innuga kui lõpusirgele jõudes. Nii on paratamatu, et tegutsemisvalmidus on reedeks kahanenud ja peas keerlevad vaid mõtted eeloleva nädalavahetuse ümber.
Anname nõu, mida saaksid teha, et reeded ei mööduks ainuüksi pingsalt kellaosutit jälgides, sotsiaalmeedias kulgedes või rahutult mööda e-maili ringi klõpsates, vaid hoopistükis pakataksid produktiivsusest.

1) Võta reedet kui väljakutset
Kui suhtud reedesse kui nädala kõige kehvemasse tööpäeva (millele ei jää palju alla ka esmaspäev), sest looduses jalutamise või televiisori ees lesimise asemel pead umbses ja lärmakas kontoris aega veetma, siis proovi end ringi häälestada. Võta reedet kui väljakutset, kus Sul avaneb võimalus viimased asjad to-do nimekirjast maha tõmmata ning seejärel rahulikult nädalavahetusele vastu minna. Kui suudad mõelda vaid kontorist ärasaamisele, siis tasuks ehk mõelda, miks Sa teed just seda tööd ning kas oled ikka õigel karjääriteel ja ametikohal.

2) Alusta varakult
Selle asemel, et unisena ja haigutades viimasel hetkel kontori uksest sisse joosta, ärka kasvõi 15 minutit tavapärasest varem ja võta endale aega rahulikult virgumiseks. Selleks ajaks, kui jõuad kontorisse, on suurem väsimus taandumas ning tass kohvi või teed annab viimase tõuke tegudele asumiseks.

3) Ole mänguline
Oled ehk kunagi olnud mõnest arvutimängust nii haaratud, et ei tahtnud ega tahtnud seda kinni panna? Proovi samamoodi suhtuda ka töösse – võta seda kui mängu, kus ülesannete kiire ja korrektne täitmine annab Sulle näiteks meelerahu ja hea tunde eelseisvaks nädalavahetuseks.

4) Kasuta võimalust
Tavaliselt on reedel e-maili avades vähem vastamist vajavaid kirju, vähem infot, mida läbi töötada ning ka töökaaslastel vähem indu Sind erinevate küsimuste ja tegevustega segada. Pööra see enda kasuks ja keskendu ülesannetele, mis ajapuuduse tõttu nädala sees tegemata on jäänud.

5) Tõmba nädalale joon alla
Soovitame Sul jätta reedesesse päeva ülesandeid, mis võivad olla ajakulukad, ent nõuavad vähem keskendumist ja pingsat mõtlemist. Selle asemel, et proovida reedel meeleheitlikult tegeleda väga palju ressurssi nõudvate ülesannetega, sorteeri hoopis oma postkasti, koosta uue nädala tarbeks nimekirju, lepi kokku kohtumisi (selle asemel, et neid reedesel päeval teha) ning analüüsi lõppevat nädalat.

Millised on Sinu nipid, mis muudavad reeded produktiivseteks?