2023-08-23 14:48:55

Selgusid enim tahetud ametid

08.04.2024

Kümnele kõige populaarsemale ametikohale kandideeris esimeses kvartalis kokku pea 8000 töövõtjat, näitab CVKeskus.ee tööportaali värske statistika. Suurimad tõmbetegurid olid võimalus teha kaugtööd, arenguvõimalused, töö- ja eraelu tasakaal ning ootuspäraselt avalik palgapakkumine.

 

Enim tahetud ametikoht oli esimeses kvartalis andmesisestaja, kuhu kandideeris rohkem kui 1100 inimest. Hetkel on suurimaks tõmbeteguriks tööturul kaugtöövõimalus. Andmesisestajat otsis oma meeskonda andmetöötluse ja analüütika ettevõte, mis just nimelt eemalt töötamise võimalust pakubki.

 

Paindlikud töövõimalused on kontoritööde puhul muutumas juba hügieenifaktoriteks, milleta on väga keeruline tipptegijaid värvata, kommenteeris tööturul toimuvat CVKeskus.eevärbamisjuht Grete Adler, kes lisas, et kaugtöö annab tööandjatele võimaluse värvata talente ka riigipiiride üleselt.

 

Populaarseimate tööpakkumiste pingereas teisel kohal oli pea 1000 kandideerijaga laotöötaja ametikoht. Adleri sõnul on laotöötaja ametikoht olnud Eestis alati populaarne, sest laotöötajana soovitakse saada nii oma esimest töökogemust kui ka laiendada olemasolevaid kogemusi.

 

CVKeskus.ee andmetel võib sama öelda ka kolmanda kõige populaarsema ameti kohta. Pea 9000 tööpakkumise vaatamist ja rohkem kui 900 kandideerimisavaldust kogunud komplekteerija ametikoht on oluline osa logistikakettide tellimuste täitmise protsessis, pakkudes seeläbi töökindlust, ning selliste ametikohtade nõudlus püsib sageli stabiilne.

 

Esikolmikule järgnesid reisikonsultandi (852 kandideerimist), B-kategooria autojuhi (824 kandideerimist), klienditeenindaja (782 kandideerimist), e-poe assistendi (685 kandideerimist) ja kliendihalduri (656 kandideerimist) ametikoht.

 

Populaarseimate tööpakkumiste edetabelisse jõudis ka üks CVKeskus.ee tööportaali enda ametikoht: nimelt kandideeris CVKeskus.ee turundusspetsialistiks tervelt 436 töövõtjat ja rekordiliselt uudistas töökuulutust 12 665 inimest.

 

Turundusvaldkond on tööotsijate seas meeletult populaarne. Miks? Sest turundus pakub dünaamilist töökeskkonda ja karjäärivõimalusi, alates turundusjuhist kuni sotsiaalmeedia spetsialisti ja turundusanalüütikuni igal kandidaadil on võimalik endale sobivaim leida, selgitas Adler.

 

Populaarseimate tööpakkumiste edetabeli lõpetab kinnisvara- ja majahalduri ametikoht, millele pretendeeris 408 tööotsijat.