2023-08-23 14:48:55

Sales manager

CVKeskus.ee klient
3000 - 4000 €/m Gross

Job Description

We are looking for sales and career orientated professional to work in Finland.

We have been operating in construction industry over 10 years and we are helping over 300 construction professionals in Finland. Our team is fast, flexible and results-orientated which is why we appreciate positive and proactive attitude.

Your responsibilities are,

  • Sales development
  • Building and managing your own team
  • Customer service
  • Development projects that are agreed with the management

Etsimme myyntikeskeistä ja urajohteista henkilöä Helsinkiin.

Olemme toimineet rakennusalalla yli 10 vuotta ja autamme yli 300 rakentajaa ympäri Suomea. Tiimimme on nopea, joustava ja tuloskeskeinen, jonka vuoksi arvostamme positiivisia tiimipelaajia.

Työtehtäviisi kuuluu

  • myynnin kehitys
  • oman tiimin rakentaminen
  • rakentajien asiakaspalvelu
  • johdon kanssa sovitut myynnin kehitys projektit

Requirements

We require the following,

  • Finnish OR English
  • Estonian AND Russian
  • Previous experience in sales or customer service
  • We appreciate your previous experience in recruitment or construction industry

Työ vaatii seuraavia asioita

  • suomen tai englannin kielen osaaminen
  • venäjän/viron kielen osaaminen
  • taustaa asiakaspalvelusta ja/tai myynnistä
  • aiempi rakennusalan kokemus katsotaan eduksi

Eduksesi on mikäli osaat puhua viroa ja venäjää, annamme heille ensisijaisuuden hakuprosessissa.

Company offers

We are dedicated on improving our team skills and development.

We offer at least,

  • Flexible working hours
  • Very competitive salary
  • Demanding working environment that pushes you to develop in your career
  • Knowledgable and experienced team

Olemme keskittyineitä parantamaan meidän tiimin osaamista ja kehitystä. Tarjoamme seuraavat asiat,

  • Joustavat työajat
  • Erittäin kannustava palkka
  • Vaativa työympäristö, joka kehittää sinua urallasi
  • Osaavan ja kokeneen työtiimin