2023-08-23 14:48:55

Tänan, ei: kuidas keelduda tööpakkumisest?

16.06.2016

Tänapäevase tööturukonkurentsi juures tundub võõristav rääkida tööpakkumise tagasilükkamisest. Tunnete end väljavalituna, kui üldse mingi pakkumise saate. Ent peaksite pisut peatuma ja mõtlema, enne kui tormate meeleheitest vastu võtma esimest pakkumist, mis ei pruugi Teie jaoks sugugi soodne olla. Isegi kui see võib tunduda ebamugav, peab mõnikord ütlema: "Tänan, ei!"

Head uudised - saite tööpakkumise!

Pärast mitut tulutut tööotsimise kuud olete viimaks saanud pakkumise. Olete õnnega koos. Või kas ikka olete?

See ei pruugi olla just Teie soovitud töö. See võib olla üks neist, kuhu suurest meeleheitest või lihtsalt sobivusest kandideerisite. Ent töö ise ei pruugi vastata ühelegi Teile tähtsatest väärtustest. Selle töö vastuvõtmine võib tähendada pikki tunde töölesõitu, rahalisest küljest Teie olukorda mitte eriti leevendada, ent mis kõige tähtsam - see ei paku Teile mingeid väljakutseid ega anna arenguvõimalusi. Mõte sellise tööga tõesti tegelema hakkamisest võib Teis tekitada depressiooni juba enne töölepingu sõlmimist.

Ent kuidas öelda ära pakkumisest peale pikki kasutuid otsinguid? Ning kuidas seletada tööandjale, et Te seda tööd siiski ei taha, olles läbinud jada intervjuusid ja läbirääkimisi?

Talitage oma soovide järgi

Oletame, et tööandja ootab Teie otsust nädala lõpuks. Te võite end haigeks mõelda, suutmata langetada õiget otsust. Sellises olukorras on ainult üks lahendus: tehke seda, mida Teie soovite, mitte seda, mida teised tahavad. Kui Te siiski tunnete, et otsiksite parema meelega siiski edasi, siis nii tehkegi.

Elu on selleks liiga lühike, et teha valesid otsuseid. Esitage oma äraütlemine viisakalt ning asjalikult.

Kuidas teatada?

Öelge, et olete järele mõelnud ning otsustate töökohast loobuda. Avaldage tööpakkujale tänu usalduse ning aja eest. Tööpakkuja võib olla küll pettunud, ent arukalt esitatud äraütlemine jätab teist mulje kui inimesest, kes teab, mida ta tahab.

Tööpakkumisest äraütlemine nõuab julgust ja küpsust. Parim viis raskete otsuste langetamiseks on kaaluda võimalikke tagajärgi ning otsustada, kas need tõesti on Teile sobilikud. Ent kunagi ei maksa enda järelt sildu põletada. Jätke alati tuleviku tarvis võimalused avatuks. Kellelegi ei meeldi keerulised olukorrad, ent üks raske hetk pole võrreldav nädalate, kuude või isegi aastatega, mil olete sunnitud tegema tööd, mis Teile ei meeldi.