2023-08-23 14:48:55

Pärnu vineeritehas pakub põnevat ja vaheldusrikast tööd

02.01.2019

Pärnu vineeritehas pakub põnevat ja vaheldusrikast tööd

Metsatööstus on pidevalt kasvav ja arenev tegevusala, mis pakub töötajatele põnevat ja vaheldusrikast tööd, tutvustab puidusektorit värskelt, 2018. aasta augustis täiemahulist tootmist alustanud Pärnu Metsä Woodi tehase direktor Kaarel Tali.

„Me pürgime selles suunas, et inimesed õpiksid kasutama ja töötama erinevatel liinidel. See muudab töö huvitavamaks ja kõik töötajad saavad tänu sellele aru protsessist tervikuna,“ leiab Kaarel Tali, kes lisab, et tööandjana on oluline olla vastutustundlik ning käia kaasas ajaga, oma tegevust pidevalt arendades. „Meie väärtused – uuenemine, koostöö, usaldusväärsus ja vastutustundlik äritegevus – on väga olulised, kuna põhinevad vastutustundlikul juhtimisviisil ja loovad aluse kogu meie tegevusele“.

Kaarel Tali lisab, et vastutustundlikus ettevõtlusmaailmas, mille osadeks on ka loodusressursside mõistlik kasutamine ning targa tehnoloogia parem rakendamine, kogub puit tähtsust iga päev üha enam, sest puittooted aitavad luua säästvamat ja ökoloogilisemat tulevikku. „Metsä Woodi eesmärk on mängida olulist rolli selle globaalse puiduturu tuleviku arengus ja kasvus, mis loob suurepäraseid võimalusi töötada kiirelt arenevas valdkonnas,“ leiab Kaarel Tali.

Kutsume Pärnu tehase kollektiiviga liituma töötajaid, kellel on soov ja huvi panustada puidusektori arengusse!
Metsä Woodi eesmärk on mängida olulist rolli selle globaalse puiduturu tuleviku arengus ja kasvus
Foto: Metsä Wood

Mida Sinult eeldame, et saaksid liituda meie Pärnu Metsä Woodi vineeritehase meeskonnaga?

Me ei nõua Sinult varasemat töötleva tööstuse kogemust. Jah, hindame varasemat tööstuses saadud töökogemust, kuid sellest olulisemaks peame pigem isiklikku huvi tegevusala vastu. Seega, kui Sul on huvi olemas, siis liitu julgelt, kuna enne tööpostile asumist teeme kõikidele uutele töötajatele põhjaliku ja kõikehõlmava koolituse – nii teoreetilise kui ka praktilise. Koolitus valmistab Sind ette uuteks põnevateks väljakutseteks! Sinult ootame vaid innukat töösse suhtumist, valmidust teha meeskonnatööd ja võimalust käia vahetustega tööl.

Missugune tööandja on Pärnu Metsä Woodi vineeritehas?

Pärnu Metsä Woodi vineeritehases panustatakse tugevalt kutsealasesse arengusse, töörahulolusse ja ohutusse. Tööohutus on kindel osa tegevuse igapäevasest juhtimisest ja tööohutuseeskirjade järgimine, vigade ning puuduste märkamine ja ohutegurite kõrvaldamine on seega kõikide töötajate ühine vastutus.

Pärnu Metsä Woodi vineeritehases ootab töötajaid ees täiesti uus ja moodne tehas, puhtad ja uued olmeruumid, lisaks söökla, kus saab iga päev värsket ja kodust toitu!
Uus ja moodne tehas, puhtad ja uued olmeruumid ning söökla, kus saab iga päev värsket ja kodust toitu, ootavad Sind
Foto: Maris Tomba

Mis ettevõte on Metsa Woodi Pärnu vineeritehas?

Metsä Woodi Pärnu vineeritehas on osa Metsä Grupist, mis on rahvusvahelistel turgudel tegutsev Soome biomajanduse novaator. Metsä Grupp annab tööd kokku 9300 inimesele 30 riigis. Metsä Woodis, mis on Metsä grupi puittoodetele spetsialiseerunud ettevõte, on ligi 1500 töötajat 14 riigis.

Pärnu kasevineeritehase ehitustööd algasid 2017. aasta aprillis ning lõppesid 2018. aasta kevadel. Tehase tootmisvõimsus on 50 000 kuupmeetrit aastas. Täisvõimsusel tööle hakates saab tehases tööd kokku umbes 200 inimest, praeguseks on värvatud 100 ja meeskond suureneb järk-järgult. Pärnu tehase täisvõimsus on plaanis saavutada 2019. aasta jooksul.

Pärnu Metsä Woodi tehas alustas täiemahulist toomist 2018. aasta augustis ning tehas toodab kasevineeri, mida kasutatakse peamiselt ehitussektoris.

Pärnu tehases kasutatav tooraine, kasespoon, valmistatakse Kesk-Soomes Äänekoskis. Spooniks kasutatav puit hangitakse Soomest, peamiselt Metsä Grupi omanikele kuuluvatest metsadest. Äänekoski spooni- ja Pärnu kasevineeritehas moodustavad kompleksi, mille mõlemad osad peavad koos sujuvalt toimima.