2023-08-23 14:48:55

Kuidas saada müügitööd ilma eelneva töökogemuseta?

22.11.2017

Kuidas saada müügitööd ilma eelneva töökogemuseta?

Müügioskus on äärmiselt vajalik mitte ainult müügijuhtidele ja müügiesindajatele, vaid ka mitmete teiste ametikohtade esindajate jaoks. Näiteks tuleb see igati kasuks projektijuhtidele, värbamisspetsialistidele, koolitusjuhtidele ja üritusturundajatele. Pea igaüks satub meist aeg-ajalt olukorda, kus on tarvis oma ideid teistele esitleda ja proovida neid maha müüa.

Kuidas aga saada müügitööd, kui varasemat kogemust müügivaldkonnas pole?

Rõhuta oma tugevusi!

Mõtle juba enne töövestlusele minemist põhjalikult läbi, millised on Sinu tugevused ja leia enda jaoks parimad argumendid, miks peaksid just Sina soovitud ametikoha endale saama! Oled Sa ehk suurepärane esineja, äärmiselt sihikindel oma eesmärkide täitmisel või pead enda trumbiks hoopis inimestega suhtlemise oskust ja valdad heal tasemel kolme keelt?

Räägi ka tasustamata ja projektipõhistest tegevustest

CV-st jäetakse sageli välja tasustamata tegevused või lühiajalised projektid. Ära tee seda viga, sest kui oled tegelenud näiteks oma kodukülas ürituste korraldamisega või lapsepõlves ettevõtlikult mitmel suvel maamaja ees enda korjatud maasikaid müünud, siis kirjuta neist tegevustest kasvõi motivatsioonikirjas. Kõik see, mis näitab Sinu ettevõtlikkust, sihikindlust, järjepidevust ja võimet iseseisvalt ülesannetega toime tulla, leiab rakenduse ka müügitöös. Ära jäta oma põnevaid ettevõtmisi ja kogemusi vaid enda teada!

Harjuta enda müügikõnet

Ükski tööandja ei julge Sulle usaldada oma toodete või teenuste müümist, kui Sa ei suuda töövestlusel üle kolme lause enda kohta rääkida või takerdud kohe umbmäärastesse seletuskäikudesse teemal, miks võiks potentsiaalne tööandja Sind ettevõttesse palgata. Võta appi sõber, noorem vend või hoopis lemmikloom ja harjuta oma müügikõnet! Esialgu võib kasu olla ka mõttekaartide või nimekirjade koostamisest, kuhu kirjutad, mida kõike tahaksid kindlasti töövestlusel endast rääkida ja seejärel pole midagi muud kui harjutada, harjutada ja veelkord harjutada.

Pane kirja ka ülekantavaid oskusi

Ära unusta rääkida ülekantavatest oskustest, mis Sind müügitöös võiksid aidata – kiirest õppimis- ja kohanemisvõimest, ladusast arvutis navigeerimise oskusest, iseseisvusest ja eesmärkidest kinnipidamisest, meeskonnatööle orienteeritusest, organiseeritusest, suurepärasest ajaplaneerimise oskusest ja kõigest sellest, mille puhul leiad, et need võiksid toetada Sinu kandideerimist müügitööle. Ei, ära võta ette omadussõnade nimekirja ja hakka järjest positiivseid omadussõnu kirja panema, vaid tõesti analüüsi ennast ja püüa mõista, milles Sa kõige tugevam oled ja kuidas need omadused võiksid Sind aidata edukas müügikarjääris.

Klikka ja heida pilk värsketele müügivaldkonna tööpakkumistele