2023-08-23 14:48:55

Investeeri oma karjääri(teesse) – liitu Apranga meeskonnaga

24.08.2021

Investeeri oma karjääri(teesse) – liitu Apranga meeskonnaga

Leidub ehk Sinulgi kapis rippumas mõni kaunis Zarast ostetud jakk või riiulil kandmist ootav pükstepaar, mille skoorisid Bershkast? Apranga grupp on Baltimaade üks juhtivaid rõivaste jaemüüjaid, kus töötab rohkem kui 2300 moekirglikku Aprangakat.

Otsustasimegi uurida, milline näeb välja töö moemaailma telgitagustes, millised põnevad võimalused avanevad Sulle Aprangas töötades ja kuidas oma töötajaid rõõmsana hoitakse. Küsimustele vastas Apranga Eesti personalijuht Helena Laus.
Apranga töötajaid ühendab kirg moe vastu
Üks asi, mis ühendab kõiki meie töötajaid, on tõeline kirg moe vastu. Aprangasse on oodatud nii alles esimesi samme tööelus tegevad noored kui ka juba karjääriteel ringi reisinud inimesed.

Ihkame pidevalt saada veelgi paremaks ning seda aitavad meil teha nii suurepärased teenindajad-konsultandid, laotöötajad, väljapanekute koordinaatorid, juhid kui ka kontoris töötavad eri valdkondade spetsialistid – ametikohtade valik on lai, seega igaüks leiab oma.
Milline on tõeline “Aprangakas”?
Õiged hoiakud, lahendustele orienteeritus ja tahe midagi ära teha, on just see, mida me oma töötajate puhul väga väärtustame. Tõeline Aprangakas on kirglik moehuviline, pühendunud, töökas ja hooliv ehk täpselt selliseid inimesi me oma meeskonda juurde ootamegi.

Kindlasti on meie seltskond ka mõnusalt mitmekesine, kus näiteks kõige noorem Aprangakas on hetkel vaid 16-aastane ja kõige elukogenum 62-aastane. Toetame igati ka töö kõrvalt õppimist ning oleme ettevõttena paindlikud nii inimeste soovide kui ka töögraafikute suhtes.
Apranga meeskond
Aprangas on ees ootamas tõeliselt head karjäärivõimalused
Oleme alati rõõmsad, kui inimene tuleb “ühest uksest” sisse ja avastab ajapikku järjest uusi häid võimalusi ettevõttes sees. Aprangas on tõeliselt head võimalused oma karjäärile hoog sisse anda. Ei ole sugugi harvad juhud, mil kaupluses müügikonsultandina alustanud töötaja liigub ajapikku edasi näiteks mõnele juhtivale ametikohale või saab jätkata tööd kontoris spetsialistina.

Karjäärivõimalused kohanduvad Aprangas inimese enda järgi – saab valida kõige enam kõnetava brändi ja ka ametikoha, mis sobib kõige paremini töötaja enda isiksusega. Näiteks on võimalus töötada Zara laos, kui tunned, et klientidega suhtlemine pole päris see, mida teha soovid või siis liikuda müügikonsultandist vanemmüügikonsultandiks ja sealt edasi kasvõi kaupluse juhatajaks – võimalusi on mitmeid.

Arenguvõimalust toetab ka meie ettevõttesisene karjääriprogramm, kuhu saab kandideerida ning alustada huvipakkuva ametikoha õppimist ja ettevalmistust.

Kuna Apranga brändid on esindatud ka väga paljudes teistes riikides, siis ei pea piirduma Sinu karjäärilend ainult Eestiga, vaid soovi korral saad ennast proovile panna ka rahvusvaheliselt. Nii näiteks ongi üks tubli Aprangakas lennanud maakera teise otsa Austraaliasse Zarasse tööle.
Millised on meeskonna traditsioonid ja kuidas hoiate silmad säravana?
Märkame ja tunnustame alati neid, kes panustavad erinevatesse ettevõtmistesse või käivad välja mõne põneva idee. Hiljuti tunnustasimegi Apranga 15. juubeli puhul kõiki oma töötajaid ühise peoga ning andsime välja mitmeid tänukirju ja kingitusi silmapaistvamatele töötajatele.

Lisaks tööl veedetud ajale, võib sageli Aprangakaid leida ka vabal ajal koos asju tegemas, sest paljud kolleegid muutuvad ajapikku ka väga headeks sõpradeks. Kogu Apranga meeskonnaga on näiteks võetud osa spordivõistlusest, osakonniti aga tehtud koosviibimisi matkates, sportides ja maitseelamusi nautides.

Füüsilise tervise ja heaolu eest aitab meil hoolt kanda Stebby teenus, vahepeal turgutame ennast tööl olles tervislike suupistetega ning sel aastal alustasime ka vaimse tervise mentorite programmiga.
Apranga tervisepäev
Kõik Apranga uued töötajad alustavad ühtse väljaõppeprogrammiga ja saavad osaleda ka lühikoolituses „Dress your thoughts“
Oleme välja töötanud mitmeid nii spetsiifilisi kui ka üldharivaid sisekoolitusi – näiteks kõik Apranga uued töötajad alustavad ühtse väljaõppeprogrammiga, et õppida tundma ettevõtet ja brändi millega liituti. Samuti peame väga oluliseks juhtimiskvaliteeti, seetõttu astudes karjääriteel suure sammu, toetame alustavaid juhte omalt poolt erinevate koolituste ja loengutega.

Selleks, et pakkuda töötajatele aga üldisemat arendavat kogemust meie juures töötades, viime läbi ka lühikoolituste sarja “Dress your thoughts”, kus käsitleme väga palju erinevaid inimest toetavaid teemasid nagu näiteks tervislik toitumine, kehakeel, enesearmastus, sotsiaalmeedia kasutamine jms.

Oleme Aprangas kokku leppinud, et soovime pakkuda meiega liitunud inimestele igati põhjaliku treeningu ja arendava töökogemuse.
Apranga koolitus
Apranga soovib olla üks parimatest tööandjatest Eestis
Soovime olla ka edaspidi üks parimatest tööandjatest Eestis, kelle juures saab alustada või täiendada oma karjääri. Kindlasti toome maale uusi kaubamärke, astume infotehnoloogiliste uuendustega ühte jalga ning seda kõike koos suurepärase ja ühiselt hingava meeskonnaga.