2023-08-23 14:48:55

5 põhjust, miks on just praegu parim aeg uue töö otsimiseks

18.03.2019

5 põhjust, miks on just praegu parim aeg uue töö otsimiseks

Kui tunned, et Sinu praegune töökoht on end ammendanud, tulevikuperspektiivi napib, palk on ametikaaslastest väiksem ning üleüldse sooviksid end uues ametis proovile panna, siis palju õnne, ajastus ei saaks olla parem!
Miks peaksid alustama just nüüd uue töö otsingutega?
1. Uue töö otsimine pole kunagi olnud mitmekesisem
Kas töötada esmaspäevast reedeni või paindliku graafiku alusel? Kas töötada suurettevõttes või panustada oma aja ja teadmistega hoopis mõne väike- või idufirma ülesehitamisesse? Kas teha lennukat karjääri või keskenduda väga heaks spetsialistiks olemisele? Eesti suurimas tööportaalis CVKeskus.ee on tuhandeid tööandjaid, kes on igapäevaselt endale lisatööjõudu otsimas. Vaata värskeid tööpakkumisi Sinu valdkonnas siit.

Uut tööd otsides saad pöörata tähelepanu just Sinu jaoks olulistele aspektidele – tööandjaid on rohkem ning tänu sellele ka suurenenud pakutavate ametikohtade ja töövormide valik. Ka vabakutselisus on muutumas igapäevasemaks töö tegemise vormiks. Lisaks ametikohtade paljususele on Sul alati võimalik minna soovi korral väärt töökogemust ka välismaale omandama. Valik on Sinu!
2. Töö otsimine ei ole seotud Sinu praeguse asukohaga
Oled peagi kolimas teise Eesti otsa või hoopis teise riiki elama ja seni pole võimalik käia töövestlustel kohapeal? Pole probleemi, vestlusi saab pidada ka väga edukalt Skype-i vahendusel. Plaanid töötada ettevõttes, kus ei eeldatagi igapäevast kohalolu? Sel juhul võid sobiva töö leidmisel teha seda kas või soojal maal palmi all olles – muidugi eeldab see parajat kogust enesedistsipliini ja enamasti ka hea internetiühenduse olemasolu.
3. Isikuomadused ja oskused on tähtsamad Sinu viimasest ametinimetusest
Üha olulisemaks on muutumas meeskonnatööle orienteeritus, kiire õppimisvõime, suurepärane suhtlemisoskus, hea oma aja ja ülesannete planeerimise oskus (nii kontoris kui ka kaugtööd tehes) ning võimekus omandada uusi teadmisi ja tööülesandeid. See tähendab, et Sinu töölesaamine või mittesaamine on üha vähem seotud konkreetselt Sinu viimase ametikoha ja selle nimetusega ning üha enam mängivad suuremat rolli Sinu oskused ja isikuomadused. Jah, kogemus on kahtlemata väga oluline, vahel lausa üks tähtsamaid kriteeriume, kuid see ei pruugi olla tingimata seotud Sinu viimase töökohaga.
4. Tööpakkumiste valik on väga suur
Paarikümneaastased töösuhted on muutumas järjest haruldasemaks, töötajad vahetavad üha tihemini töökohti või loovad uusi ettevõtteid ja seeläbi ka uusi töökohti. Mida rohkem on tööturul liikumist, seda suuremad on tööotsijate võimalused leida just neid kõnetav töökoht.
See tähendab ka seda, et töökuulutuste paljususes on kerge sattuda segadusse, millises suunas täpselt liikuda. Soovitame mitte hakata oma CV-d kõikidele ettesattuvatele konkurssidele edastama, vaid siiski iga kord põhjalikult analüüsida, kas tõepoolest näeksid end pakutaval ametikohal igapäevaselt töötamas ette või mitte.
5. Kandidaatidele pööratakse värbamisprotsessis rohkem tähelepanu
On rõõmustav näha, et üha rohkem leidub tööandjaid, kes suhtuvad igasse kandidaati lugupidamisega ja pingutavad selle nimel, et konkursile kandideerinud inimesed tõepoolest ka vastuse saaksid – ükskõik, milline see ka siis ei oleks. Samuti mõistetakse üha enam, et lõputute testide aeg hakkab ümber saama ning leidub ka muid võimalusi, kuidas inimese motivatsioonist aimu saada.
Lisaks soovitame Sul alla laadida telefoni ka Eesti suurima tööportaali CVKeskus.ee rakendus (Google Play, App Store), mis aitab Sul alati oma valdkonna tööpakkumistel silma peal hoida.